تاریخ : 1397,شنبه 19 خرداد17:30
کد خبر : 59546 - سرویس خبری : حوادث

ضرب و شتم جانبازان ویلچری در گلزار شهدا


ضرب و شتم جانبازان ویلچری در گلزار شهدا

ضرب و شتم جانبازان نخاعی و دردمند به دست مأموران نیروی انتظامی در شب قدر که شب زنده داری و احیای جانبازان را نیمه تمام گذاشت!

فاش نیوز - ضرب و شتم جانبازان نخاعی در شب قدر به دست مأموران نیروی انتظامی قاطعیت است یا برخورد با قانون شکنان مبسوط الید در جای جای شهر؟! قاطعیت مقابل پاهای بریده و نرمش با قانون شکنان!

ساعت 12 شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان با یکی از دوستان جانباز ویلچری برای حضور در مراسم احیا به سمت مزارشهدای بهشت زهرا سلام الله حرکت کردیم. طبق معمول این شب ها محوطه بهشت زهرا مملو از ماشین و موتور سیکلت و جمعیت عزادار و شب زنده دار بود، به طوری که جای سوزن انداختن در کل بهشت زهرا نبود و جای پارک ماشین هم پیدا نمی شد. ما ویلچری ها هم که با صندلی چرخدار مسافت زیادی را نمی توانیم طی کنیم، ناچار بودیم با هر مکافاتی شده خود را با خودرو شخصی به نزدیکترین فاصله تا محل برگزار مراسم برسانیم. تمام ورودی های منتهی به محل مورد نظر را یا خودروهای پارک شده مسدود کرده بودند و یا مأموران مانع از عبور ما می شدند. بالاخره با کلی کلنجار رفتن با مأموران نیروی انتظامی که بعضا" دوغ و دوشاب را هم از هم تشخیص نمی دهند و گاهی خیلی بد هم برخورد می کنند، از مسیری که برای ورود یکی از شخصیت ها به محوطه مزار شهدا باز گذاشته بودند توانستیم وارد شویم.

دیر رسیده بودیم و تا از خودرو پیاده شویم و به محل برگزاری دعا برسیم از جوشن کبیر فقط «قرآن به سر»ش مانده بود و جای شما خالی همان ته مانده مراسم چه حالی داد!

بعد از دعا با دیدن جانبازان «مصطفی باغبان» و «کاظم اسکندری»، پیش آنان رفتیم و دوستان ایستگاه صلواتی زیرپرچم با چایی نبات از ما پذیرایی کردند. اما چیز عجیبی که حالمان را بعد از آن چند دقیقه بارانی و لطیف آخر مراسم، بکلی دگرگون و ناراحت کرد این بود که شنیدیم مأموران نیروی انتظامی این دو جانباز قطع نخاعی و رنجور را مورد اهانت و ضرب و شتم قرار داده اند! با شنیدن این خبر و جزئیات آن غم عالم بر دلم نشست و من که از رفتارها و عملکرد سال های اخیر نیروی انتظامی دلم خون بود، حسابی خونم به جوش آمد که آخر این چه وضعیست؟! جالب اینکه جانباز باغبانی، خود از جانبازان نیروی انتظامی است و جانباز اسکندری نیز از امرای جانبازان ارتش است.

البته اشتباه نکنید! قصد من تخریب این نیروی ذاتا" مهم و زحمت کش و نادیده گرفتن مسایل و مشکلاتی که با آن مواجه است نیست. این یک نقد دلسوزانه است نه از آن دست حمله ها و تخریب هایی که این روزها از سوی سلبریتی ها و ضد انقلاب ها و دختران بی عفت و حیا و خلافکاران علیه این نهاد ماهیتا" ضامن نظم و امنیت در جامعه انجام می شود.

از مدت ها پیش شاید از حدود زمان تصدی فرماندهی جدید، یک نوع بی نظمی، هرج و مرج و بی اقتداری مقابل خلافکاران در این نیرو و به تبع آن در جامعه مشاهده می شود. مدت هاست که هرکس هرکاری دلش می خواهد می کند و شهر به شکل بخش اول فیلم «خیابان ناآرام» چارلی چاپلین درآمده و روز به روز هم بدتر شده است. در خیابان ها موتور سیکلت ها از سرو کول آدم بالا می روند و هیچ حریمی از یک طرفه و ورود ممنوع و پیاده رو و خط سبقت نمی شناسند و خودرو ها هم به راحتی همین حریم ها را نقض می کنند.

بدتر از اینها گویی در شهر سنگ ها را بسته اند و خلافکاران را رها کرده و به جان شهر و مردمش انداخته اند. عده ای بی حیا و بی عفت در روز روشن و در عین بی قانونی حجاب و عفاف از سر برمی دارند و عده ای دیگر علنا" به بانوان عفیف و باحجاب اهانت می کنند و در ماه خدا علنا" و من باب دهن کجی به مردم روزه دار علنا" روزه خواری می کنند و مصیبت وقتی است که می بینی مأموران قانون یا در مقابل این تظاهرات به فسق و بی قانونی کاری نمی کنند و حتی بعضا" گاهی خود با افراد قانون شکن هماهنگ و هم نوا می شوند و یا خود علنی اسلحه برکمر، با لباس فرم مرتکب روزه خواری هم می کنند. 

امر به معروف چنان در شهر غریب افتاده است که اگر کسی تذکری به افراد هنجارشکن بدهد، به جای حمایت، از سوی نیروی انتظامی، این فرد آمر به معروف و در حقیقت طرفدار نظم و امنیت است که مورد برخورد برادران نیروی انتظامی قرار می گیرد. کار به جایی می رسد که افراد بی حیا و عفت اگر به مأمور نیروی انتظامی اهانت هم روادارد و حتی اگر به مأموران قانون تعدی هم بکند مورد عطوفت مأموران و مسئولان نیروی انتظامی و وزارت کشور قرار می گیرد ولی جانباز رنجور دفاع مقدس که در دفاع از ناموس این آب و خاک روی چرخ نشسته مورد برخورد قاطعانه مأموران این نیرو قرار می گیرد.

متاسفانه وجدان عمومی جامعه هم دست عده ای جوان خام و بی سواد و تازه به دوران رسیده به نام سلبریتی افتاده که هِر را از بِر تشخیص نمی دهند و صلاح ملک و مملکت خویش را نمی شناسند و مدام آب به آسیاب دشمن می ریزند، و همین ها چشمشان را می بندند و دهان می گشایند و از هرچه زشتی و پلشتیست، از رضاخان گرفته تا داعشی و ضدانقلاب ضد وطن با ژست حقوق بشری حمایت می کنند و هرچه ارزش و مصالح ملک و مملکت است، از مقاومت در مقابل استکبار و صهیونیست گرفته تا رزمندگان وطن و نمادهای دینی و فرهنگی خودی و حمایت از مظلومان فلسطین و منطقه، شهیدان مدافع حرم و غیره را مورد اهانت قرار می دهند. در یک کلام جای شهید و قاتل، ارزش و ضد ارزش و خودی و غیر خودی را بکل عوض کرده اند. این کیمیاگران پلیدی هنرشان این است که نجس را پاک و پاک را نجس می کنند و معلوم است که در دوران سکوت و حیرت و بی عملی ارزشمداران جامعه، و میدان داری این طیف افراد، نظم و انضباط روز به روز در جامعه مهجور و بی نظمی و قانون شکنی رایج خواهد شد. در چنین فضایی باید هم مأموران رغبت بیشتری به قاطعیت در مقابل جانبازان و دردکشیده ها و مماشات و نرمش با افراد دریده و هنجارشکن داشته باشند!

گفتنی است جانبازان مورد اهانت و ضرب و شتم قرار گرفته، ناچار شدند به دلیل فشارهای جسمی و روحی وارد شده به آنان، مراسم احیا و شب زنده داری شب بیست و یکم ماه رمضان را نیمه تمام بگذارند.


کد خبرنگار : 19