تاریخ : 1397,دوشنبه 21 خرداد15:25
کد خبر : 59581 - سرویس خبری : مجلس شورای اسلامی

اولویت کاری فراکسیون ایثارگران

اولویت کاری فراکسیون ایثارگران

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس از ادامه رایزنی ها برای حل معضل کسر خدمت و معافیت فرزندان ایثارگران با ستاد کل نیروهای مسلح خبرداد.

فاش نیوز - رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس دهم از ادامه رایزنی ها برای حل معضل کسر خدمت و معافیت فرزندان ایثارگران با ستاد کل نیروهای مسلح خبرداد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم گرامیداشت یکمین سال شهدای حمله تروریستی داعش به مجلس خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبات برنامه ششم توسعه، قوانین خوبی در حوزه ایثارگران از سوی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، اما در حوزه عمل برخی از آنها با مشکلاتی مواجه شده است.

وی ادامه داد: یکی از مصوبات بسیار مؤثر مجلس در حوزه ایثارگران ، بحث کسر خدمت و معافیت است که خواسته بسیاری از اعضای جامعه بزرگ ایثار است.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس یادآور شد: در این راستا، بر مبنای توافقات به عمل آمده با ستاد کل مقرر شد سالانه 20 هزار نفر از فرزندان ایثارگران از این مصوبه برخوردار شوند، که اگر چه شرط و شروزی را قائل شده اند، اما در سراسر کشور اجرایی شده است.

نماینده دور نهم و دهم مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در چارچوب بررسی مصوبه کسر خدمت و رفع موانع موجود در زمینه اجرای کامل آن، روز سه شنبه 22 خرداد ماه نشست اعضای هیئت رئیسه فراکسیون ایثارگران با معاون و مسئولان ستاد کل برگزار خواهد شد و امید داریم در جهت تسهیل امور گشایشی حاصل شود.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در پایان متذکر شد: قانون کسر خدمت و معافیت فرزندان ایثارگران در حال حاضر دومین سال اجرای خود را سپری می کند و قرار است، برای امسال ستاد کل نیروهای مسلح شرایط افراد برخوردار از آن را اعلام کند که در این خصوص فراکسیون ایثارگران، پیشنهادات و طرح هایی را ارائه کرده است.


کد خبرنگار : 24