تاریخ : 1397,دوشنبه 29 مرداد15:21
کد خبر : 60750 - سرویس خبری : مجلس شورای اسلامی

نمایندگان مجلس از طرح تاسیس وزارت ایثارگران دفاع کنند

موافقان و مخالفان وزارت امور ایثارگران(۸)

نمایندگان مجلس از طرح تاسیس وزارت ایثارگران دفاع کنند

نماینده ایثارگر مردم همدان از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست مجکم بایستند و از طرح تاسیس وزارت ایثارگران دفاع کنند.

فاش نیوز -  نماینده ایثارگر مردم همدان از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست مجکم بایستند و از طرح تاسیس وزارت ایثارگران دفاع کنند.

«امیر خجسته» نماینده ایثارگر مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی با خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، با بیان این مطلب در خصوص طرح تاسیس وزارت امور ایثارگران اظهار داشت: نمایندگانی که این طرح را به مجلس شورای اسلامی ارائه کردند، باید ضمن دفاع محکم از آن، نمایندگان ملت را با استدلال های خود قانع کنند تا در صورت مطرح شدن آن در صحن علنی، حد نصاب لازم را برای تصویب قانونی بدست آورد.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس تاکید کرد: اگر سازمان بنیاد شهید، تبدیل به وزارت امور ایثارگران شود، قطعا در سرنوشت جامعه هدف می تواند تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران هیچ نقش مثبتی را در جامعه ایثارگری ایفا نمی کتد و براین مبنا نیز به کسی پاسخگو نیست. متاسفانه ایشان در هیئت دولت برای ایثارگران کاری نکرده است، اصلا حرفی نمی زند و بودجه ای اخذ نمی کند.

عضو فراکسیون ایثارگران متذکر شد: در شرایط فعلی، ایثارگران همانند دوره صدر اسلام در شعب ابی طالب و در شرایط سختی بسر می برند و بهداشت، درمان و معیشت و مسائل رفاهی آنها در وضعیت خوبی قرار ندارد و کسی هم پاسخگوی این وضعیت نیست، اما اگر وزارتخانه بود، دائما ایشان به صحن مجلس برای پاسخگویی فرا خوانده می شد.

خجسته با بیان اینکه دولت به قشر کارگر، کارمند و سایر اقشار آسیب پذیر رسیدگی و بودجه هایی برای آنها اختصاص داده است، اما برای قشر تاثیرگذار ایثاررگان بودجه ای ندارد، یادآور شد: اگر بنیاد شهید تبدیل به وزارتخانه شود، هم دولت و هم وزیر پاسخگوی مجلس و نمایندگان ملت خواهند بود، اما در حال حاضر با وجود اینکه ایشان(شهیدی) معاون رئیس جمهور است، اما هیچ خبری در خصوص ایثارگران از وی شنیده نشده است.

نماینده ادوار همدان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در صورتی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی محکم پای تصویب این طرح بایستند و طرح به تصویب مجلس برسد، وزارتخانه تازه تاسیس برای ایثارگران بسیار مفید و موثر خواهد بود. اما متاسفانه طراحان اولیه آن، نتوانستند به خوبی مجلس را توجیه کنند. در هر صورت نمایندگان مجلس اگر قانع شوند، طرح تاسیس وزارت امور ایثارگران در آینده اثرگذار خواهد بود.

خجسته، نماینده آزاده مجلس دهم در پایان در خصوص بار مالی طرح تاسیس وزارت امور ایثارگران خاطرنشان کرد: اگر خود دولت لایحه ای را در این خصوص به مجلس ارائه دهد، این طرح شامل اصل 75 قانون اساسی( هزینه اضافی بر دوش دولت) نخواهد شد و شورای نگهبان آن را رد نخواهد کرد.


کد خبرنگار : 17