تاریخ : 1398,شنبه 03 فروردين16:33
کد خبر : 64744 - سرویس خبری : مقاومت بین الملل

حامیان تروریسم و اسلام هراسی ناچار به پخش اذان شدند!

حامیان تروریسم و اسلام هراسی ناچار به پخش اذان شدند!

شبکه خبرپراکنی بی بی سی که هنوز هم حاضر نیست عاملان قتل عام مسلمانان در نیوزیلند را تروریست بنامد، از پخش اذان به طور زنده در تلویزیون دولتی نیوزیلند خبر داد.

فاش نیوز -  شبکه خبرپراکنی بی بی سی که هنوز هم حاضر نیست عاملان قتل عام مسلمانان در نیوزیلند را تروریست بنامد، از پخش اذان به طور زنده در تلویزیون دولتی نیوزیلند خبر داد.

این درحالیست که تروریست های کوردل تصور می کردند با حمله به مساجد و کشتن مسلمانان، صدای اسلام را خاموش خواهند کرد!

برپایه این گزارش، شبکه خبرپراکنی بی بی سی که هنوز هم حاضر نیست عاملان قتل عام مسلمانان در نیوزیلند را تروریست بنامد، از پخش اذان به طور زنده در تلویزیون دولتی نیوزیلند برای گرامیداشت یاد کشته‌شدگان در حمله کرایست‌ چرچ خبر داد.

بی بی سی نوشت: «جاسیندا آردرن»، نخست‌وزیر نیوزیلند همراه با تدابیر شدید امنیتی در مراسم یادبود هفتمین روز قربانیان این حمله در مسجد النور شرکت کرد و خطاب به مسلمانان گفت: "نیوزیلند همراه با شما سوگوار است. ما یکی هستیم."

امام مراسم، جمال فوده خطاب به حاضران گفت که مرد مسلح "قلب میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را شکست. اما امروز من از اینجا که نگاه می‌کنم تنها محبت و رحمت می‌بینم. دل ما شکسته ولی خودمان نه، ما زنده‌ایم. کنار همیم. عزممان را جزم کرده‌ایم که نگذاریم کسی جدایمان کند."

مسجد النور یکی از دو عبادتگاهی است که جمعه پیش هدف حمله مسلحانه قرار گرفت.

۵۰ نفر در حملات روز جمعه گذشته در کرایست چرچ کشته شدند.

برنتون ترانت، شهروند استرالیایی که خود را یک برتری‌طلب نژاد سفید می‌داند تا کنون به یک فقره قتل متهم شده و انتظار می‌رود اتهامات بیشتری را نیز دریافت کند.

خانم آردرن روز پنجشنبه اعلام کرد تمام انواع تسلیحات نیمه اتوماتیک را ممنوع خواهد کرد.

 

 

 

در همین حال گزارش شده است که هزاران نفر در پارک هگلی، در نزدیکی مسجد النور گردهم آمدند تا یاد قربانیان را در "روز ملی تامل" گرامی‌ بدارند.

اذان ظهر در ساعت ۱.۳۰ بعدازظهر به وقت محلی زنده از رادیو و تلویزیون ملی پخش شد و در پی آن دو دقیقه سکوت برگزار شد.

 

 

مردم در پارک هگلی کرایست چرچ گردهم آمده‌اند.

 

مصطفی فاروق رییس فدراسیون انجمن‌های اسلامی نیوزیلند گفته است: " ما از اینکه این اذان در سراسر جهان پخش می‌شود و همه می‌توانند در آن شرکت کنند بسیار خوشحالیم."

بسیاری از مساجد نیوزیلند درهای خود را به سوی بازدیدکنندگان بازمی‌کنند و عده‌ای بیرون از این مساجد به نشانه همبستگی زنجیره‌های انسانی تشکیل دادند.

یک کارزار در شبکه‌های اجتماعی از زنان غیرمسلمان نیوزیلندی خواسته به نشانه همبستگی حجاب بر سر کنند.