تاریخ : 1398,سه شنبه 14 خرداد21:37
کد خبر : 66764 - سرویس خبری : سینما

اکران به زودی «فرزند صبح»بازیگر فیلم «فرزند صبح» گفت: به تازگی اصلاحات جدید روی فیلم سینمایی «فرزند صبح» اعمال شده و تغییراتی در آن صورت گرفته که احتمال اکران زود هنگام آن را بیشتر کرده است، به همین دلیل به ما اعلام کرده‌اند که فعلاً صحبت خاصی در مورد محتوای این اثر ارائه ندهیم.

عبدالرضا اکبری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درباره احتمال اکران فیلم سینمایی «فرزند صبح» گفت: به تازگی اصلاحات جدید روی فیلم سینمایی «فرزند صبح» اعمال شده و تغییراتی در آن صورت گرفته که احتمال اکران زود هنگام آن را بیشتر کرده است، به همین دلیل به ما اعلام کرده‌اند که فعلاً صحبت خاصی در مورد محتوای این اثر ارائه ندهیم.

بازیگر سریال «آنام» در مورد ایفای نقش «امام خمینی (ره)» در فیلم سینمایی «فرزند صبح» افزود: بازی در نقش امام خمینی (ره) از همان ابتدا این فکر را در من بوجود آورد که کار بسیار سختی را پیش رو دارم و وقتی بهروز افخمی کارگردان فیلم «فرزند صبح» پیشنهاد این نقش را به من داد خودم را در مقابله با چالشی بزرگ می‌دیدم.

ایفای نقش امام خمینی (ره) بسیار حساس و سخت بود/شوق زیادی برای اکران فرزند صبح دارم

وی بازی در نقش بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران بسیار حساس خواند و اذعان کرد: ایفای موشکافانه، دقیق و درست نقش امام خمینی (ره) وظیفه دشواری بود که بر عهده من گذاشته شد زیرا ایشان چهر‌ه‌ای شناخته شده، بین المللی هستند که باید در لحظه لحظه بازی با این ابعاد شخصیتی فکر کرد.

بازیگر فیلم «اخراجی‌ها» در همین راستا ادامه داد: نقش من در «فرزند صبح» نقشی سخت بود که در ابتدا نیاز به گریم درست و انتخاب بازیگر نزدیک به چهره امام خمینی (ره) نیاز بود. بعد از حصول این دو مورد من باید تمام تلاشم را برای بازی درست این شخصیت انجام می دادم.

وی رسیدن به این نقش را امری جدی خواند و تاکید کرد: علاوه بر من بازیگران دیگری نیز برای این نقش در نظر گرفته شده بودند و خود من بعد از پنج بار گریم سنگین برای نقش انتخاب شدم و پس از آن هم روزی چهار ساعت زیر گریم بودم و بعد از آن جلوی دوربین می‌رفتم.

اکبری ادامه داد: برای رسیدن به این نقش تنها گریم کافی نبود و من باید تحقیقات جامعی را انجام می دادم. هر چند در طول زندگی بارها سخنرانی‌های امام(ره) را شنیده بودم اما این کفایت نمی‌کرد زیرا بازی در قالب شخصیت ایشان تفحص چند باره می‌طلبید. در ابتدا به تماشای مستندها، سخنرانی‌ها و فیلم های موجود پرداختم و بعد از آن برای آشنایی با خصوصیات شخصیتی ایشان با خانواده و آشنایان ایشان به بحث و گفت‌وگو نشستم.

ایفای نقش امام خمینی (ره) بسیار حساس و سخت بود/شوق زیادی برای اکران فرزند صبح دارم

بازیگر فیلم «رهاتر از دریا» در همین راستا ادامه داد: وقتی شما به عنوان یک بازیگر موظف می شوید که شخصیتی بین المللی و محبوب نزد مردمان جهان را بازی کنید با فشار زیادی روبرو هستید زیرا باید تمام ریزه کاری ها را رعایت کنید تا نقش برای همه مورد قبول واقع شود.

اکبری با اشاره به انتشار تصویر گریم خود در نقش امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: روزهای اولی که عکس گریم من در نقش امام خمینی (ره) منتشر شد شوق بسیار زیادی داشتم و از طرفی بازخوردهای بسیار خوبی را از مردم و آشنایان دریافت می‌کردم. حالا بعد از گذشت چند سال و با نزدیک شدن به زمان اکران فیلم باز هم همان شور بازگشته است.

 


منبع : میزان