تاریخ : 1398,سه شنبه 04 تير19:40
کد خبر : 67632 - سرویس خبری : اخبار

مأموریت جدید سرلشکر صفوی چیست؟ششمین نشست تخصصی نهضت خاطره گویی دفاع مقدس با حضور فرماندهان و مسئولین عالیرتبه نیروهای مسلح در محل ستاد نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و با حضور سردار حسین اشتری فرمانده ناجا برگزار شد.

عکس/ دیدار سرلشکر رحیم صفوی با مراجع عظام تقلید

در این نشست که با موضوع بررسی تخصصی راه‌های انتقال فرهنگ و تجربیات دفاع مقدس برگزار شد، سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به میزبانی این نشست توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، گفت: در کشور بزرگ ایران، ناجا دارای ماموریت‌های متنوع و گسترده فراوانی است. حفظ امنیت شهرها تا امنیت مرزها و امنیت حقوق افراد به عهده نیروی انتظامی است و در این ماموریت بایستی جان و مال مردم دارای امنیت باشد.

وی افزود: کشور ما دارای ۸هزار کیلومتر مرز شامل مرزهای خشکی و دریایی است و برقراری امنیت مرزها با وجود ناامنی در کشورهای اطراف واقعاً کار مشکلی است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به بیشترین تماس نیروی انتظامی با مردم، گفت: نیروی انتظامی لبه تماس حکومت با مردم است.

سرلشکر صفوی با اشاره به شروع کار نهضت خاطره‌گویی دفاع مقدس و سابقه آن، خاطرنشان کرد: تقریباً ۴۶ میلیون نفر جمعیت کشور زیر ۴۰ سال است؛ حدود سه سال پیش در شرفیابی که خدمت مقام معظم رهبری داشتم ایشان علاوه بر وظایف دستیاری و مشاورت عالی، ماموریت جدیدی را به بنده ابلاغ کردند و آن ماموریت بیان مسائل جنگ در قالب خاطرات دفاع مقدس برای نسل جوان جامعه که دوران دفاع مقدس را درک نکرده‌اند بود.

وی افزود: برای اجرای این ماموریت ساختار و ساز و کار خاص آن راه اندازی شد و اکنون از حدود ۱۰۰ نفر فرمانده عالی دفاع مقدس مشتمل بر فرماندهان ارتش و سپاه در مسئولیت فرمانده تیپ به بالا که در جنگ حضور داشتند برای بیان خاطرات جنگ بهره می بریم و ستاد نهضت خاطره گویی دفاع مقدس با معاونت های آموزشی و ساختار محتوایی راه اندازی شد و برای حسن اجرای این ماموریت منشور نهضت خاطره گویی تدوین شد و فعلاً فعالیت این ستاد در سطح نیروهای مسلح برنامه ریزی شده است.

سرلشکر صفوی ادامه داد: سالانه حدود ۴۰۰ هزار نفر نیروی وظیفه وارد نیروهای مسلح می شوند. جامعه هدف ما فعلاً مراکز دانشگاهی و آموزشی نیروهای مسلح و مجموعه‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و نیروی انتظامی است. هدف اصلی نهضت خاطره گویی ساختن نسل جوان و انتقال مفاهیم، ارزش ها و فرهنگ دفاع مقدس و روح ایمان و خودباوری به نسل جوان است و از دیگر اهداف آن می توان به انتقال تجربیات و دستاوردهای دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کنار تاثیر گذاری بر افکار عمومی و بدنه نیروهای مسلح اشاره کرد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در بیان دیگر اهداف نهضت خاطره گویی دفاع مقدس، تصریح کرد: نهضت خاطره گویی دفاع مقدس بدنبال آن است که افکار عمومی جوانان با بیان رسالت خطیر آنان در حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن، ساخته شود و این نهضت نسبت به شبهات ایجاد شده در مورد دفاع مقدس پاسخگو باشد.

وی درادامه با اشاره به ضرورت تاریخ نگاری دفاع مقدس بیان کرد: تاریخ دفاع مقدس باید نوشته شود، و نویسندگان آن باید صادقانه و با انصاف بنویسند و نوشتار آنها دقیق باشد و درنوشتار خود نقش همه آنهایی را که در جنگ حضور داشتند را از جمله جهاد سازندگی، ارتش، سپاه، نیروهای ژاندارمری، شهربانی و کمیته های انقلاب اسلامی را بیان کنند.

سرلشکر صفوی در ادامه و با اشاره به اتفاقات و مسائل روز انقلاب اسلامی ایران گفت: درود خدا بر عزیزان پدافند هوایی نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، من اتفاقات مربوط به هدف قرار دادن پهپاد آمریکائی را رصد می کردم. انقلاب‌های بزرگ با آرمان‌های جهانی، همواره دشمنان جهانی دارند. امروز ضمن حفظ اقتدار بایستی با هوشمندی کامل در برابر دشمنان عمل کنیم.

منبع: فارس