تاریخ : 1398,یکشنبه 16 تير15:18
کد خبر : 67974 - سرویس خبری : مقاله و یادداشت

راهزنی دریایی، اهداف و ...

راهزنی دریایی، اهداف و ...

افراد نفوذی در پست های کلیدی؛ چون از نقاط قوت و خصوصاً نقاط و حلقه های معیوب (ضعف) مطلع هستند یا می شوند، کدهایی را از داخل به خارج (دشمن) مخابره می کنند...

دکتر مرتضی رضیعی

دکتر مرتضی رضیعی - پروزه جدید نفوذ و جاسوسی در این برهه حساس، افرادی در  پست های مهم و کلیدی کشور گمارده یا گماشته می شوند و نهایتاً

1- این افراد حرف ها، اعمال یا تصمیم هایی (مدیریتی)  به ظاهر زیبا و دلسوزانه، ولی کاملا برخلاف مصالح ملی و به نیت تضعیف و ضربه کاری به  کشور و نظام اسلامی؛ (هر کلام و تصمیمی که خارج از خطوط ترسیم شده توسط رهبر باهوش نظام باشد یا از جهل و خودسری است یا در مسیر نفوذ ....)

2- این افراد نفوذی در پست های کلیدی؛ چون از نقاط قوت و خصوصا نقاط و حلقه های معیوب (ضعف)  مطلع هستند یا می شوند، کدهایی را از داخل به خارج (دشمن) مخابره می کنند. مثال واضح آن کارهای جدیدی است که اخیرا با مدیریت گروه ب  (بن سلمان - بنیامین - بولتون) خصوصا در قسمت نفت و خاصه حمل و نقل دریایی (کشتیرانی) دارد انجام می شود. مثلا همین توقیف کشتی پهن پیکر در تنگه جبل الطارق به ظاهر توسط انگلیس خبیث (با مدیریت گروه ب) به بهانه اینکه مثلا سوریه در تحریم بوده و هست و طبق تحریم اتحادیه اروپا این کشتی طبق قانون باید توقیف می شده است.

یا مثال دوم آن که تلویزیون ایران و رسانه ها و خصوصا مسئولین کمتر به آن می پردازند - باج گیری و گروگان گیری نفتکش ایران توسط عربستان است. اینکه نفت کش ایران اردیبهشت ماه در طی مسیر  آبراه بین المللی به سمت سوریه خراب می شود، سپس گارد ساحلی عربستان با ظاهر دلسوزانه (کمک بشردوستانه) این نفتکش را به بندر جده می برد و خدمه کشتی را در بیمارستان جده بستری و تیمار می کند و نفتکش را تعمیر می کند و عملا 2ماه است که نفتکش ایرانی را توقیف کرده و به ایران پس نمی دهد و با گستاخی فراوان، روزانه دویست هزار دلار بابت نگهداری روزانه به فاکتور ایران اضافه می کند (بعلاوه  هزینه تعمیر)

### گروه ب تمام این کارها را با کمک همین نفوذی ها انجام می دهد.

ولی براستی چه باید کرد؟


در جنگ احزاب چون کفار مکه از جنگ و پیروزی با نبی اکرم و اصحاب باوفایش نا امید شدند و دیدند به تنهایی نمی توانند…… .
جنگ احزاب را به راه انداختند؛ فلذا هر گروه و فرقه ای که با مبانی فکری نبی اکرم (ص) و دین اسلام مشکل داشتند را دور هم جمع کردند و همصدا شدند و نهایتا همگی و با تمام قوا ابتدا  مدینه را محاصره و سپس…… و در آن روز نفوذی های داخل مدینه - که اخبار داخل مدینه را به کفار مکه می دادند -  دو گروه بودند:


1- منافقین مدینه که به ظاهر مسلمان و با پیغمبر اکرم (ص) بودند.

2- یهودیان.


 کسانی که پیامبر اکرم با آنها عهد نامه داشت - به این معنی که در مدینه در پناه اسلام در صلح و  ارامش زندگی خودشان را کنند و اگر با پیامبر اکرم نیستند و اون حضرت را یاری نمی کنند (که نمی کردند)  برعلیه پیامبر هم نباشند (از پشت خنجر نزنند). نهایتا نفوذی های داخل مدینه کاملا از نقشه عملیاتی احزاب مطلع و به ظاهر ساکت بودند ولی در عمل  بسیاری از اخبار را همین نفوذی ها به کفار مکه می دادند ((شاید این طرح جمع کردن گروهای مختلف و نابودی اسلام را همین نفوذی ها داده بودند)) و قرار بود زمانی که جنگ شروع شد و احزاب به داخل مدینه نفوذ کردند، همزمان نفوذی ها (منافقین و یهودی ها) هم دست به شورش داخلی بزنند و اسلام را برای همیشه و  کاملا نابود کنند - که البته با خواست و نصرت الهی این امر محقق نشد.
«یا أَیهَا الَّذینَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ ینْصُرْکمْ وَ یثَبِّتْ أَقْدامَکمْ»


باید مکر خودشان را به خودشان برگرداند؛ چون فتنه و مکر خطرناکی است و اگر هر بار به بهانه ای بخواهند نفتکش ها و کشتی های ایران یا تحت پر چم ایران را توقیف کنند و به گروگان بگیرند و در یک کلام، زمین گیر کنند (که در واقع نیت واقعی انها هم همین هست)  عملا حمل و نقل دریایی ایران  و صادرات نفتی و خصوصا مشتقات نفتی (پتروشیمی و پالایشگاهی) کاملا مختل خواهد شد؛ مثل کشوری که هواپیما جنگی فراوان دارد، ولی به علت جنگ الکترونیک زمین گیر شده و  قابلیت پرواز را ندارند (مثل زمان جنگ عراق).

لذا مسئولین ایران، سران قوا، خصوصا مجمع تشخیص مصلحت نظام باید به شور و مشورت بنشینند و تصمیمی جدی بگیرند و خصوصا نظر رهبر انقلاب را جویا شوند و با فرمان ایشان اقدام کنند.

مثلا با یک دیپلماسی فعال و پیگیرانه از انگلیس خبیث مکرر بخواهند که نفتکشش را سریعا رفع توقیف کند و از طریق اتحادیه اروپا هم این موضوع را پیگیری کنند؛ چون مثلا اسپانیا عملا تنگه جبل الطارق را جزء آبراه های بین المللی حوزه سر زمینی کشور خود می داند و با انگلیس در این مورد مشکل جدی دارد. (و بلافاصله بعد از رفع توقیف از طرف انگلیس  در مورد عربستان هم…).
و اگر انگلیس بعد از چند روز به این درخواست بحق ایران تن نداد، بهترین راه این است که با یک تصمیم شجاعانه، عاقلانه و هوشمندانه (بر اساس خرد جمعی و فرمان رهبری) یک نفتکش انگلیس را در آب های نیلگون خلیج فارس توقیف کنند و همچنین متعاقب آن در مورد نفتکش توقیف شده در بندر جده عربستان هم…….

 

در مورد راهزنی دو نفتکش

در ظاهر اروپایی ها می گویند چون اتحادیه اروپا سوریه را تحت تحریم قرار داده، فلذا موضوع توقیف نفتکش به خاطر مقصد سوریه است (نه موضوع هسته ای ایران!)؛ که در واقع دروغ می گویند. به ظاهر دارند موضوع هسته ای ایران را به تحریم قبلی سوریه توسط مصوبه اتحادیه اروپا گره می زنند.

لذا بهتر بود ایران هوشمندانه روسیه را هم وارد این بازی (بازی طرف مقابل) می کرد و مثلا ارسال نفت و مشتقات نفتی به سوریه با یک نفتکش روسی یا با نفتکشی که پرچم روسیه و ایران دارد. چرا؟ چون روسیه ثابت کرده که ممکن است جاهایی پشت ایران را خالی کند؛ ولی در مورد سوریه و ونزوئلا روسیه خیلی محکم و صد درصدی  عمل کرده است. دلیلش هم این است که  این دو کشور به علت سابقه تاریخی، عملا مأوا و پناهشان را فقط  شوروی سابق یا روسیه کنونی می دانند و حاضرند سرزمین خود را کاملا در اختیار روسیه بگذارند. ولی ایران مظلوم، ایرانی به رهبری امام راحل و خامنه ای شجاع و مظلوم - مأوا و پناهش خداوند متعال است.

به گفته رهبری (در چند سال قبل) ایران اکنون به مانند مولایشان (حضرت امیرالمومنین علی ع و حسین بن علی علیه السلام)
هم قوی است، هم تنهاست و هم مظلوم!

 «الَّذینَ قالَ لَهُمُ النَّاسُ إِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُوا لَکُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزادَهُمْ إیماناً وَ قالُوا حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیلُ»

«وَ إِنْ تَوَلَّوْا فَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَوْلاکُمْ نِعْمَ الْمَوْلى‏ وَ نِعْمَ النَّصیر»؛