تاریخ : 1398,یکشنبه 23 تير19:58
کد خبر : 68185 - سرویس خبری : استان ها


افتتاح پروژه توسعه مرکز توان‌بخشی جانبازان مشهد

پروژه توسعه مرکز توان‌بخشی جانبازان قطع نخاعی امام خمینی(ره) استان خراسان رضوی در مشهد توسط رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افتتاح شد.

پروژه توسعه مرکز توان‌بخشی جانبازان مشهد افتتاح شد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی محلاتی، نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، روز یکشنبه 23 تیرماه در مراسم افتتاح پروژه توسعه مرکز توان‌بخشی جانبازان قطع نخاعی امام خمینی(ره) مشهد گفت: همه ما باید قدردان خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان باشیم زیرا قرار داشتن در چهلمین سال انقلاب اسلامی به برکت فداکاری این عزیزان بوده است. در تمام این سال‌ها دشمنان ما از راه‌های مختلف تلاش کردند به انقلاب ضربه بزنند اما ایثارگری‌های صورت گرفته باعث شد تمام این توطئه‌ها بی‌نتیجه بماند. امروز نیز نقش این عزیزان باید در کشور پررنگ باشد و همه مردم قدردان آن‌ها هستند.

وی با اشاره به حضور بیش از 9 هزار جانباز قطع نخاع در کشور گفت: جانبازان و جانبازان نخاعی همه هستی و سلامتی خود را در طبق اخلاص گذاشتند و در راه ولایت، انقلاب، رهبری و حفظ استقلال کشور فداکاری کردند. بنیاد شهید و امور ایثارگران در حال خدمات‌رسانی به این عزیزان است، اما با توجه به جمعیت 3 میلیون و 400 هزار نفری ایثارگران و خانواده‌های گران‌قدر آنان نیاز به همراهی و همکاری تمام دستگاه‌ها برای خدمات‌رسانی بهتر احساس می‌شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تشکر از زحمات انجام شده برای ساخت توسعه مرکز توان‌بخشی جانبازان امام خمینی (ره) مشهد گفت: برای تجهیز این مجموعه و خرید دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز تدابیر لازم اندیشیده می‌شود تا مرکز نمونه‌ای برای جانبازان عزیز قطع نخاعی فراهم شود. وقتی مقام معظم رهبری نمایندگی خود را به بنده اعطا کردند در خصوص انجام دیدار با جانبازان تأکید ویژه‌ای داشتند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی پس از افتتاح پروژه توسعه مرکز توان‌بخشی جانبازان امام خمینی(ره) از تمامی قسمت‌های این مرکز شامل آب‌درمانی، اتاق پزشک، داروخانه، اتاق بستری، تاسیسات بازدید کرد.

پروژه توسعه مرکز توان‌بخشی جانبازان امام خمینی (ره) از سال 1394 آغاز و تاکنون 60 میلیارد ریال برای ساخت این مرکز درمانی هزینه شده است. مساحت کل این مرکز 11 هزار مترمربع است و زیربنای ساختمان جدید که با کاربری مرکز درمانی ویژه جانبازان قطع نخاعی احداث شده برابر با هزار و 100 مترمربع است و جانبازان از خدمات توان‌بخشی، فیزیوتراپی، پایش سلامت و خدمات ورزشی نیز بهره‌مند می‌شوند. 9 پزشک متخصص و یک پزشک عمومی در این مرکز فعالیت دارند و در صورت نیاز جانبازان 70 درصد قطع نخاعی استان‌های خراسان شمالی و جنوبی نیز از خدمات این مرکز بهره‌مند می‌شوند. استان خراسان رضوی بیش از 48 هزار جانباز تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است که در حال حاضر 140 جانباز 70 درصد ضایعه نخاعی تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی هستند.

انتهای پیام/


منبع : تسنیم