تاریخ : 1398,چهارشنبه 26 تير13:06
کد خبر : 68211 - سرویس خبری : مجلس شورای اسلامی

شعبه ۲۸ دیوان عدالت، احقاق حق رزمندگان

شعبه ۲۸ دیوان عدالت، احقاق حق رزمندگان

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس از رایزنی نمایندگان ایثارگر مجلس با دولت برای تامین منابع مالی بیمه تکمیلی ایثارگران شد.

فاش نیوز - رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس از رایزنی نمایندگان ایثارگر مجلس با دولت برای تامین منابع مالی بیمه تکمیلی ایثارگران شد.

  به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، حجت الاسلام حسن نوروزی در حاشیه جلسه علنی مجلس اظهار داشت: در حال حاضر تمام تلاش های خود را بر روی این موضوع متمرکز کرده ایم که دولت اعتبارات مورد نیاز بیمه دی را پرداخت کند تا مشکلات درمانی و دارویی ایثارگران در اسرع وقت برطرف شود.

وی با اشاره به استفاده ایثارگران مجلس از ابزارهای قانونی همانند تذکر به مسئولان، طرح سوال و... خاطرنشان کرد: در این خصوص در تمامی جلسات علنی مجلس، نمایندگان ایثارگر با طرح سوال و تذکر، پیگیر موضوع بیمه تکمیلی هستند.

 نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس دهم با اشاره به اجرای طرح مقطع تحصیلی افزود: در خصوص طرح اختصاص یک مقطع تحصیلی بالاتر به رزمندگان باید بگویم که برخی از آقایان دولتمردان تفسیر به رای خود می کردند، اما بر اساس رای شعبه 28 دیوان عدالت اداری، این تفسیر بر مبنای مصوبه قانونی سال 1396 است.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس دهم ادامه داد: بنابراین در صورتی که برای برخی از ایثارگران ابهاماتی در این خصوص وجود دارد می توانند به شعبه 28 دیوان عدالت اداری شکایت کرده و احقاق حق شوند.

رئیس فراکسیون ایثارگران متذکر شد: خوشبختانه در حال حاضر وزارتخانه و دستگاه های اداری به این قانون عمل می کنند اما در صورتی که فردی ایثارگر در اجرای آن با مشکلاتی مواجه شود، می تواند به شعبه 28 مراجعه کند.


کد خبرنگار : 23