تاریخ : 1398,سه شنبه 25 تير20:00
کد خبر : 68227 - سرویس خبری : مقاومت اسلامی


پرچم حرم امام رضا(ع) در میان رزمندگان عراقی

کاروان زیر سایه خورشید در روضة‌الشهدای گروه مقاومت نجبای کشور عراق حضور یافت.

پرچم حرم امام رضا(ع) در میان رزمندگان عراقی +عکس

همزمان با دوازدهمین دوره برگزاری جشن‌های مردمی و بین‌المللی طرح "زیر سایه خورشید" در ایام دهه کرامت  که در آن  70 گروه تبلیغی کاروان رضوی شامل 500 خادم در سراسر استان‌های کشور حضور داشتند, گروه اعزامی این کاروان در کشور عراق حضور پیدا کردند.

در جریان حضور این کاروان در عراق, پرچم متبرک حرم امام رضا (علیه‌السلام) با کاروان زیر سایه خورشید آستان قدس به ریاست آیت‌الله حیدری عضو مجلس خبرگان در روضة‌الشهداء مقاومت نجباء در قبرستان واد‌ی السلام نجف اشرف حضور یافت و ضمن ادای احترام به شهدا, فضا را معطر به عطر بارگاه نورانی امام هشتم کرد.

«مقاومت اسلامی نُجَباء» گروهی اسلامی ــ جهادی و مرکز آن در عراق است که به اصول اسلامی و ارزش‌های آن باور داشته و معتقد به حاکمیت مطلق اسلام بوده و با هدف دفاع از تمامیت ارضی، صیانت از حرم‌های اهل‌بیت(ع) و حفاظت از حریم مردم مظلوم عراق و بعدها سوریه تشکیل شده است. نام این گروه از "خطبه حضرت زینب کبری(س) در شام" الهام گرفته شده است: «...ألا فالعجب کل العجب لقتل حزب الله النُجَباء بحزب الشیطان الطلقاء...».

نُجَباء در سال 2004 میلادی گروه مقاومت ساده‌ای بود که سال‌ها قبل با شمار محدودی از نخبگان انقلابی آغاز به کار کرد تا اینکه گسترش یافت و اکنون ده‌ها هزار رزمنده را در مناطق مختلف عراق تحت فرمان قرار داده است. این گروه مقاومت اسلامی در همۀ زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، رسانه‌ای و سیاسی نیز فعالیت دارد. دبیرکل نُجَباء، حجت‌الاسلام والمسلمین اکرم الکعبی است که پس از مسئولیت‌های متعدد جهادی، تشکیلات نظامی دیگری به‌نام نُجَباء را با جذب رزمندگان شجاع و دلیر عراقی ــ که سال‌های سال، قبل و بعد از سقوط «صدام حسین» دیکتاتور معدوم، سوابق جهادی فراوانی از خود به‌نمایش گذاشته بودند ــ تأسیس کرد. نام کامل این تشکل "حرکة حزب الله النُجَباء" است که در اکثر رسانه‌های انگلیسی‌زبان دنیا به Hezbollah Al-Nujaba شهرت یافته است.

انتهای پیام/


منبع : تسنیم