تاریخ : 1398,پنجشنبه 03 مرداد14:14
کد خبر : 68417 - سرویس خبری : مقاله و یادداشت

با ضعف مذاکره نکنید!


با ضعف مذاکره نکنید!

محمدرضا سابقی

محمدرضا سابقی - بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان 

چرا مذاکره در این زمان و درست در حال حاضر با دولت آمریکا می تواند سودمند باشد؟ و برای کشور منافعی عزتمندانه داشته باشد.
 
 متاسفانه جریانی در کشور نفوذ دارد که وظیفه اش تطهیر دموکرات ها و تکفیر جمهوری خواهان آمریکاست، هربار که دموکرات ها روی کار می آیند، تمام منافع ملی را به پایشان می ریزد! جریانی که خود را وام دار دموکرات ها میداند!
 
تا نپذیریم آمریکای اوباما با آمریکای ترامپ جز در یک چیز هیچ تفاوتی ندارد و آن هم میزان خودرایی رئیس جمهور منتخب است، نخواهیم توانست تصمیمی منطقی اتخاذ کنیم. اگر با اوبامای وابسته و غیر مستقل می شد وارد مذاکره شد، قطعا" مذاکره با ترامپ خودرای، اقتصاد شناس و تاجر ورزیده، نتایجی پایدارتر نصیبمان می کند، بخصوص در این زمان و حال حاضر که بحمدالله قدرت تدافعی و نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بوته ی آزمایش سربلند بیرون آمده است. 

 فراموش نکنیم پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) در موضع قدرت وارد مذاکره شد نه موضع ضعف...(تاریخ اسلام را ده ها بار، با تامل، از منابع معنبر و تفاسیر اندیشمندان متفکر بخوانیم). در شرایطی که نظام بانکی ما تحریم شده بود و ما نیاز به زمان برای اصلاح ساختارهای داخلی داشتیم تا با قدرت بر سر میز مذاکره برویم، بجای همکاری در تغییرات لازم و اصلاحات مورد نیاز، به مذاکرات از سر ضعف متوسل شدند!
 
 امروز که به واسطه ی برخی اقدامات موقت نظامی که بسیاری اش دستاوردهای تکنولوژیک با حمایت های دولت مهرورز و عزتمند قبل بود، برای مدتی محدود، به لطف الهی دست بالا را گرفته ایم، مست و مغرور پیروزی، در بلندا و افق تیر دشمن ایستاده و شادانه می رقصیم... فراموش نکنیم پیروزی های نظامی کوتاه مدت، دستاوردهایی مقتدرانه است ولی همیشگی نیست، تا اصلاحات داخلی در قوای کشور با منش امام روح الله و تدابیر مقام معظم رهبری صورت نگیرد، هیچ پادتنی برای مبارزه با تحریم نخواهیم داشت. کاش تا دیر نشده قدر این زمان محدود را برای مذاکره و گفتگوی عزتمند را بدانند و با تغییر و تعویض صحیح تیم مذاکره کننده، با طرف مقابل به طرح مسئله و تبیین مشترکات بپردازند.

 


کد خبرنگار : 23