تاریخ : 1398,شنبه 19 مرداد19:01
کد خبر : 68801 - سرویس خبری : مقاومت اسلامی


برادرزاده ابوحامد، فرمانده شهید فاطمیون چه کسی بود؟

«ابراهیم توسلی»، برادرزاده‌ شهید علیرضا توسلی ملقب به ابوحامد، فرمانده و بنیانگذار لشکر فاطمیون نیز در سوریه به شهادت رسید.

برادرزاده ابوحامد، فرمانده شهید فاطمیون چه کسی بود؟

از 22 اردیبهشت ماه 92 که فاطمیون تأسیس شد تا به امروز به دلیل حضور بی‌نظیر رزمندگان افغانستانی در مناطق درگیری سوریه، لشکر فاطمیون بیشترین تعداد شهدای جبهه مقاومت را از آن خود کرده‌اند. رزمندگان افغانستانی بیش از سه برابر ایرانی‌ها در دفاع از حرم اهل بیت(ع) شهید داده‌اند. هرچند پایان حکومت داعش در سوریه اعلام شده است و به غیر از چند گروهک محدود از جمله جبهه النصره، تروریست‌ها قدرت چندانی در شهرهای سوریه ندارند، اما رزمندگان فاطمیون همچنان برای امنیت بخشیدن به حریم اهل بیت(ع) در این کشور آماده رزم هستند و در راه‌ پاکسازی شهرهای مختلف از لوث تروریست‌ها همچنان شهید می‌دهند.

«ابراهیم توسلی»، برادرزاده‌ شهید علیرضا توسلی ملقب به ابوحامد، فرمانده و بنیانگذار لشکر فاطمیون نیز در سوریه به شهادت رسید. شهید ابراهیم توسلی به همراه شهید سید ناظر حسین موسوی هشتم مرداد ماه جاری، در حین پاکسازی مناطق آزاد شده، بر اثر انفجار مین در منطقه البوکمال سوریه به شهادت رسید. شهید سید ناظر موسوی روز گذشته 18 مرداد ماه در حرم مطهر رضوی تشییع شده و در بهشت رضا به خاک سپرده شد.

ابراهیم توسلی که با اقتدا به عموی شهید خود عضو فاطمیون شده و در نبرد با تروریست‌ها حضور پیدا کرده بود، حدود دو سال در لشکر فاطمیون فعال بود. او پیش از این نیز چند سالی عضو اردوی ملی(ارتش) افغانستان بود. ابراهیم توسلی 28 سال سن داشت و ساکن شهر قم بود. او که به تازگی نامزد کرده بود وقتی راهی سوریه می‌شد، گفته بود برای مراسم ازدواج باز می‌گردد اما سرنوشت او را برای مسیر شهادت انتخاب کرد و سرانجام در جبهه دفاع از حرم اهل بیت(ع) به عموی شهید خود پیوست.

اما عموی او که بود؟ شهید علیرضا توسلی معروف به ابوحامد از رزمندگان دوران جهاد در افغانستان بوده که سال‌ها پیش به همراه خانواده خود به ایران مهاجرت کرده و در مشهد مقدس زندگی می‌کرد. او موسس و فرمانده فاطمیون، اهل افغانستان و ملقب به ابوحامد بود. ابوحامد در سال 92 با کمک و همراهی یک گروه 22 نفره از رزمندگان جهاد افغانستان که تجربه زیادی در زمینه مهارت‌های رزمی و اصول جنگی داشتند، برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) تیپ فاطمیون را تاسیس کرد. همسر ابوحامد با تکیه بر گزارشات همرزمان او معتقد بود که او با شلیک خمپاره از سرزمین‌های اشغالی و با آتش صهیونیست‌ها به شهادت رسیده است و داعشی‌ها بعد از عقب‌نشینی به سرزمین‌های اشغالی متواری شده بودند. ابوحامد در حال و هوای ایام فاطمیه سال 93، در تل قرین؛ 15 کیلومتری حائل مرز اسرائیل  به شهادت رسیدند.

پیکر مطهر شهید ابراهیم توسلی برادرزاده ابوحامد امروز؛ چهارشنبه،  19 مرداد ماه 98 در شهر مقدس قم تشییع خواهد شد. مراسم تشییع پیکر مطهر او با حضور عموم مردم قم ساعت 18 از مسجد امام حسن عسکری(ع) آغاز شده و به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) ادامه خواهد داشت و سپس پیکر مطهر این شهید مدافع حرم در قطعه 31 شهدای مدافع حرم قم در بهشت معصومه(س9 به خاک سپرده خواهد شد.

انتهای پیام/


منبع : تسنیم