تاریخ : 1398,چهارشنبه 27 شهريور17:44
کد خبر : 68897 - سرویس خبری : اخبار

در نامه به رئیس مجلس شورای اسلامی:

حقوق خانواده شهدای کارگر را اعاده کنید


حقوق خانواده شهدای کارگر را اعاده کنید

خانواده شهدای کارگر با ارسال نامه به رئیس مجلس شورای اسلامی، خواستار الزام بنیاد به پرداخت حقوق و مستمری کارگران شهید، دریافتی از سازمان تامین اجتماعی به این خانواده ها شدند.

فاش نیوز -  خانواده شهدای کارگر با ارسال نامه به رئیس مجلس شورای اسلامی، خواستار الزام بنیاد به پرداخت حقوق و مستمری کارگران شهید، دریافتی از سازمان تامین اجتماعی به این خانواده ها شدند.

متن نامه خانواده شهدای کارگر به این شرح است:

بسمه تعالی

سلام علیکم

همسران اینجانبان پیش از اعزام به جبهه و همکاری و همراهی با سپاهیان اسلام، کارگر و مشمول قانون کار و تامین اجتماعی بوده اند و در طول دوران اشتغال، حق بیمه خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نموده اند. بعد از شهادت، مستمری مربوط به فوتشان پرداخت می شد؛ ضمن اینکه حقوق مربوط به شهادتشان نیز از طریق بسیج و سپاه اعلام و توسط بنیاد شهید پرداخت می گردید. بعدها به مرور زمان مستمری فوت از سازمان تامین اجتماعی به بنیاد منتقل شد و بنیاد نیز پس از در اختیار گرفتن این وجوه، صرفا" احکام نیروهای مسلح را اجرا و از پرداخت مستمری فوت امتناع نمود.

این در حالی است که قانونگذار تاکید نموده هرگونه دریافتی خانواده شهدا به عنوان مستمری، موجب قطع حقوق بازنشستگی و وظیفه و مستمری (به سبب قانون دیگر که برای ما خانواده های شهدای کارگر همان قانون تامین اجتماعی است) نخواهد شد.

خواهشمند است دستور فرمایید ضمن اظهار نظر حقوقی راجع به خواسته فوق، به نحوه لازم این موضوع  پیگیری شده و این درخواست قانونی خانواده شهدای محقق گردد و بنیاد ملزم گردد حقوق و مستمری خانواده ها را که از سازمان تامین اجتماعی دریافت می نماید و در اختیار می گیرد به ما خانواده های کارگری پرداخت نماید.

از طرف جمعی از خانواده های شهدای کارگر مشمول قانون کار و تامین اجتماعی


کد خبرنگار : 17