تاریخ : 1398,شنبه 26 مرداد14:35
کد خبر : 68947 - سرویس خبری : کارشناس حقوقی

فرزندان ایثارگران مشمول ۵ درصد سهمیه استخدامی هستندسال شصت و چهار سرباز وظیفه بودم که به غرب کشور مریوان اعزام شدم. دو یا سه بار زیر بمباران هواپیمای دشمن بودم. یک بار نیز مجروح و به بیماستان اعزام شدم اما پس از بند آمدن خون و پانسمان از خوشحالی مرخصی پیگیر ماجرا نشدم. درحالی که آسیب موج انفجار تا به امروز نیز اذییتم می کند. دهها بار پیش پزشک اعصاب و روان رفتم. البته همرزمانم گواه مجروحیت من می باشند.

- به ایثارگران نهاد اعزام کننده مراجعه کنید تا با هماهنگی یگان خدمتی و مدارکی که ارائه می کنید اظهارات شما را بررسی و رسیدگی کنند.

 

بنده جانباز20درصدهستم.تاکنون هیچ تسهیلات استخدامی به فرزندان بنده داده نشده است. سه تای آنها مدرک لیسانس دارند. ضمنا الان حقوق به بنده نمی دهند.تکلیف همسرم بعداز فوت من چیست؟

-  فرزندان شما مشمول 5 درصد سهمیه استخدامی ایثارگران هستند ،‌پیگیری کنید. ضمنا" اگر فاقد شغل و درآمد هستید بنیاد موظف است حداقل حقوق کارکنان دولت را به عنوان کمک معیشت به شما پرداخت کند.

 

من فرزند شهید هستم و دختری معلول ذهنی دارم آیا بنیاد می تواند برای اعزام به آلمان دختر 9 ساله ام بیمارم به آلمان کمک  کند.

- در قانون چنین موضوعی پیش بینی نشده است لکن مدیریت بنیاد می تواند از سایر منابع به شما کمک کند . بهتر است تقاضای خود را به بنیاد منعکس و منتظر تصمیم آنها باشید.


کد خبرنگار : 23