تاریخ : 1398,دوشنبه 04 آذر15:38
کد خبر : 70890 - سرویس خبری : مجلس شورای اسلامی

نماینده مجلس طی سخنانی درباره سهمیه بندی بنزین:

دولت باید برای افراد خاص جامعه ایثارگری فکری بکند


دولت باید برای افراد خاص جامعه ایثارگری فکری بکند

با توجه به شرایط خاص اینگونه افراد(جانبازان و معلولان) برای ادامه زندگی طبیعی و رسیدگی به مشکلات درمانی به ناچار باید از وسیله شخصی برای تردد استفاده کنند و امکان استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای آنها فراهم نیست.

فاش نیوز -  نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس بر اختصاص سهمیه بنزین جانبازان و معلولان از سوی دولت تاکید کرد.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، یحیی کمالی پور، نماینده ایثارگر مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه اعلام سهمیه بندی بنزین از سوی دولت یادآور شد:
سهمیه بندی اخیر بنزین از سوی دولت ایرادات و ابهامات زیادی دارد؛ چه در حوزه مناطق کمتر توسعه یافته و چه در حوزه افراد خاص و معلولین و جانبازان که شرایط سختی را دارند؛ چراکه با میزان سهمیه ای که در اختیار آنها قرار داده اند عملا امکان زندگی عادی از آنها سلب شده است.

 عضو فراکسیون ایثارگران مجلس دهم ادامه داد: با توجه به شرایط خاص اینگونه افراد برای ادامه زندگی طبیعی و رسیدگی به مشکلات درمانی به ناچار باید از وسیله شخصی برای تردد استفاده کنند و امکان استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای آنها فراهم نیست. بنابراین به نظر من دولت هر چه سریعتر باید برای افراد خاص جامعه ایثارگری  و هم اقشار آسیب پذیر در مناطق محروم چاره ای بیندیشد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمان خاطرنشان کرد: دولت با سهمیه بندی بنزین متاسفانه گرفتاری های بسیار زیادی برای کشور ایجاد کرده است و اگر تدبیر مقام معظم رهبری نبود الان مشخص نبود که این وضعیت به چه سرانجامی ختم می‌شد. اما با این وجود این دلیل نمی شود دولت از مسئولیت هایی که بر عهده دارد شانه خالی کند.

وی ادامه داد: به نظر من دولت باید در مقابل مشکلات ایجاد شده ‏ بایستد و اشکالات و ابهامات مرتبط با موضوع سهمیه بندی بنزین را به مرور زمان برطرف کند.

نماینده ایثارگر مردم جیرفت در بهارستان، با انتقاد از نادیده گرفته شدن سهمیه بنزین جانبازان و اقشار خاص از سوی دولت متذکر شد: ما به عنوان نماینده ایثارگر مجلس در مورد نحوه و اعلام سهمیه بندی بنزین از سوی دولت حرف‌های بسیار زیادی داریم اما بنابر همان مصلحتی که وجود دارد می‌خواهیم به جزئیات موضوع بپردازیم. طرح سهمیه بندی بنزین توسط دولت، با همان استدلال هایی که در ابتدای دولت دهم آن را مورد انتقاد قرار دادند، دوباره در دولت یازدهم انجام گرفت!

کمالی پور با بیان برخی از استدلال های رئیس جمهور مانند اینکه «دو نرخی شدن باعث ایجاد فساد اقتصادی در کشور می شود» یادآور شد: متاسفانه در شرایط حاضر نیز برخی با استفاده از سهمیه بنزین و فروش آن موجب ایجاد فساد در کشور می شوند.

 نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه فساد مترتب بر عملکرد آقایان (دولت)  است و من از این موضوع تعجب می‌کنم که سران سه قوه وقتی این تصمیم را گرفتند مبتنی بر چه استدلالی بوده است؟ ما به عنوان نماینده ملت در مجلس شورای اسلامی که از کف جامعه خبر داریم اعلام می‌کنیم که مردم شرایط موجود را نمی پسندند و ناراضی هستند و می گویند که دو نرخی شدن بنزین موجب فساد است.

این عضو فراکسیون ایثارگران مجلس دهم در پایان تصریح کرد: دولت حداقل به جای سهمیه بندی بنزین قیمت آن را با یک شیب ملایم تعدیل و در نهایت قیمت را تک نرخی می کرد تا شرایط فعلی جامعه اینگونه متلاطم نشود. امیدواریم که در ادامه اقدامات دولت راه حلی پیدا شود که مشکلات موجود مردم نسبت به قبل از سهمیه بندی کمتر شود.


کد خبرنگار : 23