تاریخ : 1398,شنبه 30 آذر20:13
کد خبر : 71343 - سرویس خبری : اخبار

براساس قول دولت در حضور تشکل های ایثارگری؛

مشکلات بیمه و درمان ایثارگران نیمه اول دی ماه برطرف می‌شود


مشکلات بیمه و درمان ایثارگران نیمه اول دی ماه برطرف می‌شود

دولت قول داد معوقات و بدهی های بنیاد شهید و امور ایثارگران به بیمه دی تا دهم دی ماه سال جاری به صورت دقیق محاسبه و ۲۰درصد آن نقدی و الباقی بصورت اسناد خزانه اسلامی با حفظ قدرت خرید تسویه گردد...

فاش نیوز -  در پی بروز مشکلات جدی بیمه و درمان جامعه ایثارگری کشور(خانواده معظم شهیدان، جانبازان و آزادگان) و با توجه به عدم توان پیگیری این مشکلات از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران، تشکل های ایثارگران رأسا" با حضور در سازمان برنامه و بودجه و در دیدار با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار حل این مشکلات از سوی دولت شدند.

در این دیدار که معاونین بهداشت و درمان و حقوقی و مجلس و برخی از مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین مدیرعامل بیمه دی نیز حضور یافتند، مسئولان تشکل های ایثارگری در قالب شبکه ملی ایثارگران به تشریح مشکلات ایثارگران از جمله مسائل درمانی و بیمه ای آنها و مطالبات بیمه دی که باعث بروز مشکلات فراوانی برای جامعه ایثارگری در کل کشور شده است پرداختند و تاکید کردند از آنجا که ایثارگران از بنیاد شهید و امور ایثارگران برای پیگیری این موضوعات ناامید شده و مدیران این نهاد را ناتوان در رسیدگی و پیگیری مشکلات جامعه هدف دیده است، نمایندگان تشکل های آنان خود در سازمان برنامه و بودجه حضور یافتند.

نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در این نشست با ایثارگران ضمن تائید مسائل مطرح شده گفت: تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات بودجه ای ایثارگران، بخصوص بخش درمان خواهد نمود و از اعضای شبکه ملی ایثارگران خواست مشکلات مذکور را در قالب صورتجلسه ای برای دستور رسیدگی ارائه دهند.

نوبخت همچنین به منظور اجرایی شدن مصوبات این جلسه و پیگیری سایر دغدغه های جامعه ایثارگری کشور، سردار حسین صفری، رئیس هیات مدیره شبکه ملی ایثارگران (از جانباز ۷۰ درصد) را به عنوان مشاور این سازمان منصوب کرد.

در پایان طی صورتجلسه ای بین سازمان برنامه و بودجه، شبکه ملی ایثارگران، نمایندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین بیمه دی مقرر شد:

۱- معوقات و بدهی های بنیاد شهید و امور ایثارگران به شرکت بیمه دی تا دهم دیماه سال جاری به صورت دقیق محاسبه و ۲۰درصد آن نقدی و الباقی بصورت اسناد خزانه  اسلامی با حفظ قدرت خرید تسویه گردد.

 ۲-  شرکت بیمه دی تا پایان بهمن ماه عهده دار خدمت رسانی بابت قرارداد بیمه درمانی تکمیلی ایثارگران خواهد بود و پس از این تاریخ در مورد استمرار قرارداد مذکور توسط شرکت بیمه دی و یا انعقاد قرارداد بیمه درمانی تکمیلی با سایر شرکت های بیمه گر در سقف سرانه قرارداد فعلی، توسط شبکه ملی ایثارگران و سازمان برنامه و بودجه کشور تصمیم گیری خواهد شد.

*** گفتنی است پیش از این نیز دولت و به ویژه رئیس سازمان برنامه و بودجه قول داده بودند معوقات بیمه دی را - که تنها بهانه نواقص خدمات دهی بیمه دی و رسیدگی به امور درمانی ایثارگران را تشکیل می دهد - پرداخت گردد که متأسفانه تاکنون این کار عملی نشده است و امیدواریم این بار با صورتجلسه ای که در حضور جانبازان و مسئولان بنیاد شهید و بیمه دی به امضا رسیده شاهد وفای به عهد دولتمردان باشیم. ان شاءالله


کد خبرنگار : 23