تاریخ : 1398,سه شنبه 06 اسفند13:26
کد خبر : 72719 - سرویس خبری : سینما

دو نفر از اهالی سینما و صداوسیمای ایران به‌این نکته اشاره کرده‌اند:

چرا مردم زمانی ماسک خود را می‌بخشیدند و حالا ...
 

 

فاش نیوز- دو نفر از اهالی سینما و صداوسیمای ایران به‌این نکته اشاره کرده‌اند که چرا مردم ایران زمانی ماسک خود را می‌بخشیدند و حالا باقیمتی بالاتر می‌فروشند؟. یکی خود مردم را مقصر دانسته و دیگری پرسیده آن «روح نوع‌دوستی» چطور نابود شد؟.

به گزارش سرویس سینمای ایران فاش نیوز، سیدجواد رضویان باانتشار تصویری از رزمندگان ایرانی، نوشته: به نام پروردگار یکتا ؛ میگفتند زمان جنگ وقتى دشمن بمب شیمیایى میزد خیلى از رزمنده ها ماسک هاى خودشون رو از صورت برمیداشتند و به جوونتر ها میدادند،
امروز هم بعضى ها به خاطر دلهره مردم از ویروس کرونا دارند ماسک ها رو انبار میکنند و به قیمت چندین برابر به مردم میفروشن ،
.
خدایا کیا رفتن کیا موندن .....
.
نون دراوردن از این شرایط عین .... است.
.
تن همتون سلامت و دلتون بى ترس و امیدوار ...

 اما محمدحسین مهدویان، کارگردان، باانتشار تصویری از فیلم خودش درخت گردو، روایت و پرسش دیگری دارد: از ویروس کرونا نمی‌ترسم. می‌دانم خطرناک‌تر از آنفولوآنزا نیست. اما راست‌اش از جامعه‌ی هزار‌تکه‌ای می‌ترسم که افرادش جز خودشان چیز دیگری را نمی‌بینند. در یکی از ویدئوهای این چند روز دیدم بیمار مشکوکی را به بیمارستانی می‌بردند، همان‌جا صدای پرستاری را شنیدم که با دلخوری می‌گفت: 《 این همه بیمارستان. چرا اینا رو آوردن این‌جا؟》 این جمله ترسناک‌ترین سخنی بود که در این چند روز شنیدم. قسم‌‌ها و قوانین حرفه‌ای را کنار بگذارید. ما انسانیم. دیدن بعضی پرستاران و پزشکان مضطرب از مواجهه با بیماران (البته نه همه‌ی پزشکان و پرستاران)، احتکار‌کنندگان ماسک و ژل ضدعفونی‌کننده، اعتراض هم‌راه با خشونت مردم یک شهر به بیمارستانی که برای قرنطینه‌ی هم‌وطنان بیمارشان انتخاب شده و هر آن‌چه بی‌معرفتی ما نسبت به هم‌دیگر را نشان می‌دهد، برای من به مراتب ترسنا‌ک‌تر از این ویروس دوزاری است. چه به سرمان آمده؟
در این مملکت ماسک همیشه کم بوده. اما روزگاری مردمی بودند که ماسک از صورت برمی‌داشتند تا جان‌شان را به هم‌وطن دیگری هدیه کنند. اتفاقا امروز ماسک‌ها بیشتر شده‌اند اما وحشت این‌جاست که گویی تخم آن مردم عاشق را ملخ خورده. راستی چه‌طور آن روح ایثار و نوع‌دوستی در ما چنین نابود شد؟.

 

*منبع: کافه سینما