تاریخ : 1399,یکشنبه 28 ارديبهشت13:13
کد خبر : 74842 - سرویس خبری : اخبار

شهدای شب گذشته مقاومت در عراق+عکسشب گذشته عناصر تروریستی داعش با حمله به منطقه «الصفره» در شمال استان دیالی، چهار نفر از نیروهای حشد شعبی را به شهادت رساندند.

شهدای شب گذشته مقاومت در عراق+عکس

 شب گذشته، جمعه 26 اردیبهشت ماه 1399 ، عناصر تروریستی داعش با حمله به منطقه «الصفره» در شمال استان دیالی، چهار نفر از نیروهای حشد شعبی را به شهادت رساندند.

این چهار شهید جبهه مقاومت که متعلق به تیپ 23 سازمان حشد شعبی بودند عبارتند از «شهید احمد سعد عبود العنبکی»، «شهید جعفر محمود ابراهیم العنبکی»، «شهید علاء عباس محمد دلش التمیمی» و «شهید اسامه اسماعیل جلیل التمیمی.»

تصاویر شهدای مقاومت عراقی که شب گذشته به همرزمان شهیدشان پیوستند در ادامه قابل مشاهده است:

جبهه مقاومت اسلامی , بسیج مردمی عراق |حشد الشعبی , شهدای مدافع حرم ,

در حمله داعش به تیپ 23 سازمان حشد شعبی در شمال دیالی علاوه بر شهادت چهار نیروی الحشد، 6 نفر هم زخمی شدند. نیروهای تیپ 23 در عین حال موفق شدند حمله دیشب داعش به روستای «المیته» در منطقه العظیم استان دیالی واقع در شرق عراق را خنثی کنند.

استان دیالی از استان‌های شرقی کشور عراق است. این استان در مرز این کشور با ایران قرار گرفته و با استان‌های کرمانشاه و ایلام در ایران هم‌مرز است. دیالی از معدود استان‌های عراق است که علاوه بر شیعه و اهل سنت دارای دو قومیت بزرگ کرد و عرب بوده و این در حالی است که در پنج استان مرزی دیگر چنین ترکیب جمعیتی وجود ندارد.


منبع : tasnimnews خبرگزاری تسنیم