تاریخ : 1399,دوشنبه 05 آبان18:28
کد خبر : 78429 - سرویس خبری : مقاومت اسلامی

دبیرکل جهاداسلامی در سالروز شهادت «فتحی شقاقی»:

تفنگ ما همچنان به سمت دشمن صهیونیستی استدبیرکل جهاد اسلامی فلسطین در سالروز شهادت مؤسس این جنبش بر ادامه آرمان‌های جهاد اسلامی تأکید و اعلام کرد، ملت با ایستادگی خود ظلم نظام بین‌المللی به رهبری آمریکا و ضعف و سستی برخی کشورهای ذلیل عربی را افشا کرد.

دبیرکل جهاداسلامی در سالروز شهادت «شقاقی»: تفنگ ما همچنان به سمت دشمن صهیونیستی است

«زیاد النخاله» دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین امروز (دوشنبه/26 اکتبر) به مناسبت سالروز شهادت «فتحی الشقاقی» موسس و اولین دبیرکل جهاداسلامی فلسطین سخنرانی کرد.

بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، النخاله تأکید کرد، جهاد اسلامی در بیست و پنجمین سالروز شهادت شقاقی همچنان تفنگ خود را به سمت دشمن صهیونیستی نشانه رفته و با قدرت و صلابت بیشتر بر حق خود در فلسطین تأکید می‌کند.

وی ادامه داد، هر چقد هم که برخی به حساب ملت فلسطین و دیگر ملت‌های امت تسلیم آمریکا و دشمن صهیونیستی شوند، «هر چقدر که آمریکا در صلح نجس خود در راستای خدمت به پروژه صهیونیستی پیشروی و سران عرب دیگری را همچون گله‌های کوچک گوسفند هدایت کند» ملت فلسطین امروز بیشتر دریافته‌ است که معنای فلسطین و قدس چیست، این ملت همچنین معنای اینکه آمریکا تمام تلاش خود را برای صلح دروغین به نفع پروژه صهیونیستی به کار گرفته، دریافته است.

النخاله بر ایستادگی و صلابت ملت فلسطین تأکید کرد و گفت، این ملت با ایستادگی خود ظلم و ستم نظام بین‌المللی به رهبری آمریکا و ضعف و سستی برخی کشورهای ذلیل عربی را که با سلاح آمریکایی-صهیونیستی بر ملت‌های خود مسلط شده‌اند، فاش کرد.

بیانیه جهاداسلامی

جنبش جهاد اسلامی نیز به همین مناسبت بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد، به شیوه و روش فتحی شقاقی و ادامه راه وی وفادار است.

جهاد اسلامی در بیانیه صادر شده افزود، از ذره‌ای از خاک فلسطین تا آزادسازی کامل آن نخواهد گذشت.

این جنبش در ادامه اعلام کرد، شقاقی شهید شد اما مبارزه همچنان باقی است و پروژه جهاد و مقاومت به کابوسی تبدیل شده که صهیونیست‌ها را دنبال می‌کند.

در بیانیه مذکور بر مقاومت در تمام انواع آن تأکید و اعلام شده، جهاد اسلامی گزینه تسویه سیاسی را که به دشمن صهیونیستی در سرزمین فلسطین مشروعیت می‌دهد، قبول ندارد.

این جنبش تصریح کرد، شتاب ساز‌کنندگان برای روبط با دشمن صهیونیستی، مرکزی بودن مسأله فلسطین را از بین نخواهد برد.

فتحی شقاقی در سال ۱۹۹۵ در جزیره مالت به دست عوامل موساد و به ضرب شش گلوله ترور شد.