تاریخ : 1399,سه شنبه 04 آذر12:04
کد خبر : 79024 - سرویس خبری : اقدامات بنیاد شهید

دکترعباسپور اعلام کرد:

پرداخت هزینه های درمانی ایثارگران ظرف ۴۸ ساعت


پرداخت هزینه های درمانی ایثارگران ظرف ۴۸ ساعت

تا چند ماه گذشته به دلیل بدهکاری بیمه دی، بسیاری از مراکز درمانی و بیمارستان‌ها لغو قرارداد کرده بودند یعنی اگر ایثارگری به این مراکز درمانی مراجعه می‌کرد عملاً با پاسخ منفی مراکز مواجه می‌شد

فاش نیوز - دکتر عبدالرضا عباسپور در گفت و گویی اعلام کرد: ترتیبی اتخاذ شده است که مبالغ پرداختی عزیزانی که به مراکز غیر طرف قرارداد مراجعه می‌کنند پس از دریافت اسناد ظرف 48 ساعت توسط بیمه دی پرداخت شود.

معاون بهداشت و درمان بنیاد مورد وضعیت بیمه درمان تکمیلی ایثارگران تصریح کرد: با تلاش و پیگیری‌های بنیادشهیید و موافقت سازمان برنامه و بودجه، مطالبات بیمه دی که طرف قراردادبنیادشهید و امور ایثارگران بود، پرداخت شد و خوشبختانه تقریباً مراکز طرف قرارداد بیمه درمان تکمیلی ایثارگران عزیز به دو برابر چند ماه قبل افزایش پیدا کرده است. همچنین ترتیبی اتخاذ شده است که مبالغ پرداختی عزیزانی که به مراکز غیر طرف قرارداد مراجعه می‌کنند پس از دریافت اسناد ظرف 48 ساعت توسط بیمه دی پرداخت شود.
 وی افزود: تا چند ماه گذشته به دلیل بدهکاری بیمه دی، بسیاری از مراکز درمانی و بیمارستان‌ها لغو قرارداد کرده بودند یعنی اگر ایثارگری به این مراکز درمانی مراجعه می‌کرد عملاً با پاسخ منفی مراکز مواجه می‌شد و چنانچه خودش شخصاً این پول را پرداخت می‌کرد، طی یک فرایند طولانی، دو یا سه ماه طول می‌کشید تا هزینه پرداختی به او برگردد که این مشکل مرتفع شده است.
معاون بهداشت و درمان بنیاد در خصوص تعیین وضعیت شهدای سلامت نیز گفت: طی دو هفته گذشته با تشکیل کمیته ملی احراز شهدای سلامت، 40 پرونده رسیدگی شده است و خدمات‌رسانی به این شهدا همانند سایر شهدا در این سازمان انجام می‌شود، یعنی هر خدمتی که برای شهدا تعریف شده است همان خدمت به شهدای سلامت هم تعلق می‌گیرد.