تاریخ : 1399,پنجشنبه 06 آذر18:42
کد خبر : 79112 - سرویس خبری : اخبار

یادواره تلویزیونی شهدای روحانی در سالروز شهادت میرزاکوچک خانمسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه میرزا کوچک جنگلی شهید سرافراز علمای شیعه و افتخار گیلان، ایران و جهان اسلام است، گفت : همزمان با سالروز این شهید گرانقدر یادواره تلویزیونی شهدای روحانی و طلبه گیلان برگزار می شود.

یادواره تلویزیونی شهدای روحانی درسالروز شهادت میرزاکوچک خان

 حجت الاسلام احسان الله محمدی روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت یادواره شهدای روحانی و سالروز شهادت میرزاکوچک خان جنگلی اظهار داشت : میرزا یک روحانی بزرگ و برجسته بود که از ابتدای جوانی با اندیشه ای سیاسی، آگاهانه و با درک درست از اسلام راستین به سیاست ورود کرد و نسبت به دین، جامعه و مردم احساس مسولیت داشت.

 وی افزود: علمای ما در طول تاریخ برای تثبیت و گسترش اسلام نقش انکار ناپذیری داشتند که ترویج و تشویق علم، تبلیغ، فرهنگ سازی صحیح، ارتقای معنویت ومبارزه با بدعت ها، مهمترین محورهای فعالیت آنان در طول تاریخ به شمار می رود.

وی بیان کرد: ۱۱ آذر ماه سالروز شهادت میرزاکوچک خان است و به همین مناسبت یادواره شهدای روحانی و طلبه را به این مناسبت برگزار می کنیم.
وی با بیان اینکه گیلان ۱۵۲ شهید روحانی دارد، ادامه داد: هرساله برنامه های مختلفی به همین مناسبت برگزار می شود اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا نسبت به سال های گذشته شرایط متفاوت است.

وی به برنامه های گرامیداشت  سالروز شهادت میرزاکوچک خان اشاره و خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم ویژه و یادواره تلویزیونی تدارک شده است که دوشنبه هفته آینده دهم آذرماه از ساعت ۱۸ باکارشناسی و حضور آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان از شبکه استانی پخش خواهد شد.

 وی تصریح کرد: دیدار با خانواده های شهدای روحانی در شهرهای مختلف، دیدار با جانبازان روحانی، ادای احترام و اهدای گل و غباروبی مزار شهید روحانی میرزاکوچک جنگلی با حضور تعدای از مسئولان، تهیه و تدوین کتابی با موضوع  بررسی اندیشه سیاسی میرزاکوچک، فضاسازی و اطلاع رسانی محیطی، انجام برنامه های تبلیغی و فرهنگی توسط کاربران بسیجی فضای مجازی از مهمترین برنامه های سالروز شهادت میرزاکوچک جنگلی و شهدای روحانی گیلان است


منبع : ایرنا