تاریخ : 1399,یکشنبه 14 دي15:40
کد خبر : 79943 - سرویس خبری : مجلس شورای اسلامی

عدم درک دولتمردان، منشأ بسیاری از مشکلات ایثارگران


عدم درک دولتمردان، منشأ بسیاری از مشکلات ایثارگران

نماینده‌ی دوره‌ی هشتم، نهم، دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که مجلس قانون تبدیل وضعیت ایثارگران را تصویب کرده است اما در جایی دیگر ...

فاش نیوز -  عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی از بکارگیری حداکثر توان مجلس یازدهم برای رفع مشکلات ایثارگران خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، علیرضا سلیمی، نماینده‌ی ایثارگر مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه‌ی جلسه‌ی علنی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی به دنبال این است که حتماً ردیف‌هایی که مرتبط با حوزه‌ی ایثارگری است را تقویت کند اظهار داشت: مجلس یازدهم کماکان برای حمایت از ایثارگران آمادگی کامل دارد و با همه‌ی توان خود به دنبال رفع مشکلاتی است که در این حوزه ایجاد شده است.

نماینده‌ی دوره‌ی هشتم، نهم، دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که مجلس قانون تبدیل وضعیت ایثارگران را تصویب کرده است اما در جایی دیگر مشکلاتی ایجاد شده است افزود: من امیدوارم که دولت محترم درک کند که ایثارگران به هر کیفیت، عمر و هستی خود را برای کشور داده‌اند. آیا ما نباید همه‌ی توان و هستی خودمان را برای رفع مشکلات آنها در طبق اخلاص بگذاریم. اگر چه این موضوع را باید دولتمردان درک کنند. اگر این درک مشترک در عمل صورت بگیرد، به‌ نظرم مسئله حل می‌شود. امیدوارم دولت هم مخالفت نکند. مخالفت دولت منشأ بعضی از مشکلاتی است که امروز برای عزیزان ایثارگر بوجود آمده است.

عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی در خصوص وضعیت ایثارگران در لایحه‌ی بودجه‌ی سال 1400 خاطرنشان کرد: ببینید دولت تغییر معناداری در این حوزه نداده است؛ اما مجلس به دنبال این است که ردیف‌هایی که مرتبط با حوزه‌ی ایثارگران است را ان‌شاءالله بیش از گذشته تقویت و مد نظر داشته باشد.

سلیمی با انتقاد از عملکرد دولت در قبال ردیف‌های ناچیر بودجه‌ای سال 1400 متذکر شد: متاسفأنه در حوزه‌ی محرومین هم دولت کم‌لطفی کرده است. به طور مثال در رابطه با افراد تحت پوشش کمیته‌ی امداد و سازمان بهزیستی بودجه‌ای که برای سال 1400 لحاظ نموده کمتر از بودجه‌ی سال 99 است. خب شما که می‌خواهید با این تورم 40 درصدی، همه چیز را 25 درصد گران کنید و حقوق‌ها را فقط 25 درصد افزایش دهید؛ آن وقت برای افراد تحت پوشش این هزینه‌های قطعی را می‌خواهید چگونه جبران کنید؟

نماینده‌ی ایثارگر مردم محلات و دلیجان اضافه کرد: این موضوع نشان می‌دهد که هرآنچه دولت در مورد لایحه‌ی بودجه‌ی 1400 می‌گوید که با دقت بودجه را بسته است صحیح نیست و هیچ دقتی در آن نشده است. وقتی بودجه‌ی سال آینده را مطالعه و وارد تبصره و ردیف‌ها می‌شویم، به آشفتگی آن بیش از گذشته پی می‌بریم. اگر چه امیدوارم دولت در این حوزه تغییر رویه بدهد.

عضو هیئت رئیسه‌ی مجلس شورای اسلامی  با بیان این مطلب که به نظر من سال آینده با این بودجه برای جامعه‌ی ایثارگران مشکل داریم، خاطرنشان کرد: مجلس به دنبال این است که حتماً تبصره‌ها و ردیف‌هایی که مرتبط با حوزه‌ی ایثارگری است را تقویت کند و ان‌شاءالله نمایندگان ایثارگر به اندازه‌ی توان خود تلاش خواهند کرد.

پایان