تاریخ : 1399,یکشنبه 03 اسفند14:08
کد خبر : 81016 - سرویس خبری : زنگ خاطره

هدایت افسران بعثی با شنیدن صدای اذان ابراهیم هادیخواهر شهید ابراهیم هادی در سخنانی به ذکر خاطراتی از برادر شهیدش و سبک و سیره زندگی او پرداخت.

 

وظیفه امروز ما در قبال شهدا و کشور از زبان خواهر شهید ابراهیم هادی خواهر شهید ابراهیم هادی در صحبت‌هایی به سبک زندگی شهدا و راهی که امروز مردم ما به تاسی از آنان باید بروند اشاره کرد.

وی با طرح این سوال که ما بعد از شهدا چه کردیم و چه راهی را به نسل‌های بعدی ارائه کنیم، اظهار داشت: بچه‌های دوران هشت سال دفاع مقدس راه خود را با انقلاب شروع کردند و زیرساخت‌های فکری خود را ساختند و محکم کردند. پیام‌های معرفتی را به مردم در مساجد دادند و انقلابی به وجود آوردند. روز‌های سختی را با سن کم طی کردند، با دادن اعلامیه‌ها و شب نامه‌ها فعالیت‌های مخفی انجام می‌دادند.

وی افزود: سال ۱۳۵۷ تا آمدند هوایی تازه کنند جنگ شروع شد، جنگی که چندین کشور علیه ما بودند. در این بین دشمن خودی سنگین‌ترین ضربه را زد و تا امروز ادامه پیدا کرده است.

خواهر شهید ابراهیم هادی بیان کرد: تاریخ در حال ورق خوردن است، اما جای تعجب است که ما هنوز اهل بیت (ع) خود را نشناختیم، امام زمان (عج) و امام حسین (ع) را نشناختیم. هنوز قیام اباعبدالله را نتوانستیم درک کنیم. کسانی که درک کردند رفتند و یادگارانی به جای گذاشتند، اما هنوز ما آن یادگاران را نتوانستیم درک کنیم.

وی تصریح کرد: در هشت سال دفاع مقدس بچه‌ها بی سلاح و بی آگاهی از جنگ، مرد میدان شدند. آنان راه را از کلاس‌های انقلاب یاد گرفتند. مکتبی که باعث رشد و انسان سازی است. ما دیدیم این بچه‌ها چه کردند و چه زحماتی کشیدند.

خواهر ابراهیم هادی در خاطره‌ای از برادر شهیدش گفت: ایامی که امام راحل به ایران آمد روز‌هایی بود که ابراهیم سر از پا نمی‌شناخت و شب تا صبح در خیابان‌ها کار می‌کرد. روزی که امام آمد جزو نفراتی بود که از شب قبل به فرودگاه رفت. آن روز هیچ خبری از ابراهیم نداشتیم، ولی زمانی که آمد بسیار خسته بود. از فرودگاه تا بهشت زهرا (س) را دنبال ماشین امام حرکت کرده بود. ابراهیم فقط همان روز و برخی روز‌های دیگر در خانه بود، وقتی هم که جنگ شروع شد خودش را برای حضور در میدان آماده کرد.

وی افزود: وقتی هواپیما‌های دشمن حمله کردند جزو اولین نفراتی بود که به غرب کشور رفت. این بچه‌ها از حریم کشور پاسداری کردند و دشمن را به عقب راندند. ما به عینه کار بزرگ آنان را دیدیم و احساس کردیم. خودم هم کوچک بودم و می‌ترسیدم از اینکه برادرم و برادرانمان رفته بودند دوست داشتم برگردند، اما عملیات‌ها پشت هم شروع شد.

هادی به خاطره دیگری از برادرش اشاره کرد و ادامه داد: ابراهیم در تپه‌های غرب کشور اذان که می‌گوید ۱۸ نفر از نیرو‌های دشمن به ما می‌پیوندند و این کار بزرگی بود که در مکتب امیرالمومنین (ع) و امام حسین (ع) دیدیم.

شهدا راه سختی را طی کردند و امروز باید بدانیم اگر کوتاهی کنیم گناه کردیم، چون این جوانان با قطره قطره خون خودشان با له شدن گوشت و استخوان‌هایشان از کشور دفاع کردند، از این رو وظیفه ما سنگین است. امروز وظیفه داریم پشت ولی فقیه حرکت کنیم و سبک زندگی شهدا را یاد بگیریم همانطور که مدافعان حرم از رزمندگان دفاع مقدس الگوگیری کردند و مقابل دشمن داعشی ایستادند.

وی ادامه داد: باید بدانیم این شهدا برای ما رفتند و اهدافی که دارند و راهی که دارند را نسل به نسل به دیگران بسپاریم. از خط رهبری جدا نشویم و برای ظهور حضرت حجت (عج) فعالیت کنیم، همانطور که دغدغه انقلاب داریم دغدغه‌مان این باشد که برای ظهور آقای خود دعا کنیم تا انشالله نماز را به امامت ایشان بخوانیم.


منبع : دفاع پرس