تاریخ : 1400,سه شنبه 07 ارديبهشت15:45
کد خبر : 82246 - سرویس خبری : نامه وارده

ندای مظلومیت جانبازان نخاعی سراسر کشور؛

نامه هشدارآمیز جانبازان نخاعی به مراجع ذیصلاح


نامه هشدارآمیز جانبازان نخاعی به مراجع ذیصلاح

عمق فاجعه آنجاست که مسئولین بنیاد در سال های متمادی به حداقل وظایف خود که تامین حقوق قانونی این عزیزان است عمل نکرده و گویا فقط به فکر افزایش حقوق و مزایای خود هستند، به گونه ای که بر اساس شنیده ها، دریافتی ماهیانه مدیران بنیاد چندین برابر دریافتی یک جانباز نخاعی است که از عجایب مدیریت در نظام اداری نهادی‌ست که به فرموده ی امام راحل(ره) قرار بود افضل نهادها...

فاش نیوز -  گروهی از جانبازان نخاعی با انتشار نامه ای سرگشاده و هشدارآمیز، با اشاره به این که پیگیری هایشان از مبادی اداری برای اجرای قوانینی که مصوب هم شده ولی به نتیجه ای نرسیده است، خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به مشکلاتشان از سوی مراجع ذیصلاح شدند.

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد و با عرض ادب و قبولی طاعات و عبادات، احتراما همانگونه که استحضار دارید جانبازان نخاعی با انبوهی از دردهای به جامانده از روزهای حماسه و ایثار دست و پنجه نرم می کنند. عدم توانایی در راه رفتن کوچکترین مشکل آنان است، دردهای وحشتناک عصبی، پوکی استخوان، عفونت مثانه و کلیه، انسداد روده، زخم های عمیق بستر که جانبازان نخاعی را مجبور به خوابیدن روی سینه برای روزها، ماه ها و بعضا سال ها کرده است و مشکلات عدیده دیگر از جمله معضلاتی است که جانبازان نخاعی با آنها روبرو هستند. 
گوش های مسئولین پر است از انبوه درد بی درمان این عزیزان که عدم رسیدگی به مشکلات این قشر صبور و غوطه ور در هزاران مشکل روحی و جسمی آنان، سرعت گرفتن عروج همنوعانشان را شاهد هستند و زندگی را برای آنان بسیار سخت نموده است!

 عمق فاجعه آنجاست که مسئولین بنیاد در سال های متمادی به حداقل وظایف خود که تامین حقوق قانونی این عزیزان است عمل نکرده و گویا فقط به فکر افزایش حقوق و مزایای خود هستند، به گونه ای که بر اساس شنیده ها، دریافتی ماهیانه مدیران بنیاد چندین برابر دریافتی یک جانباز نخاعی است که از عجایب مدیریت در نظام اداری نهادی‌ست که به فرموده ی امام راحل(ره) قرار بود افضل نهادها باشد!

 متاسفانه این روزها به این نتیجه رسیده ایم که جانبازان و ایثارگران ابزاری شده اند تا مدیران بنیاد با پلکان ترقی کردن شهدا و جانبازان، پله های ترقی را طی کنند و شعار "خادم ایثارگران" بودن به طنزی تلخ مبدل شده و عملا این ایثارگران هستند که خادم مدیران بنیادند.

 متن فوق انتقادی و با امضای ۳۴۳ نفر از جانبازان قطع نخاعی سراسر کشور می باشد که خواستار اجرای دو مورد از موارد متعدد قوانین تدوین شده ولی عمل نشده ای است که برای زندگی روزمره و معیشتشان دچار مشکل هستند. شرایطی که زندگی، آنها را در شرایط عسر و حرج قرار داده!

بدین وسیله درخواست این عزیزان به شرح ذیل به پیوست جهت هر گونه اقدام مقتضی به حضور ارسال می گردد:

۱ - تامین  و تخصیص خودرو، متناسب با شرایط جسمی جانبازان نخاعی بر اساس ماده ۴۵ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران.
۲ - پرداخت مستمر و قانونمند "حق هم یاری"، معادل حق پرستاری، بر اساس ماده ۲۶ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران.

متذکر می شویم که متاسفانه پی گیری های متعدد از مبادی اداری برای اجرای این قوانین به هیچ نتیجه ای نرسیده است.