تاریخ : 1400,دوشنبه 27 دي17:05
کد خبر : 88005 - سرویس خبری : مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم اهواز:

قانون تبدیل وضعیت ضامن اجرای عدالت ََشغلی است


قانون تبدیل وضعیت ضامن اجرای عدالت ََشغلی است

مجلس شورای اسلامی تبدیل وََضعیت فرزندان ایثارگران را تبدیل به قانون کرده است و ما هم به عنوان نماینده مردم انتظار داریم که این موضوع هر چه زودتر ...

فاش نیوز - عضو هییت رئیسه مجلس اجرای کامل قانون تبدیل وضعیت برای ایثارگران و سایر اقشار مردم در سال آینده را مهم ترین چارچوب برای اجرای عدالت شغلی در لایحه بودجه عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، مجتبی یوسفی، نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاصی با اشاره به اینکه قانون تبدیل وضعیت لازم الاجرا است و منابع مالی آن در سال جاری و لایحه بودجه سال آینده لحاظ شده است تاکید کرد: قانون تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران از مصوبات قانونی مهم و ناتیر گذار بر جامعه ایثارگری و سایر اقشار است که با هماهنگی دولت و مجلس در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ هم لحاظ شده است.

عضو هییت رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص لحاظ شدن قانون تبدیل وضعیت در لایحه بودجه سال آینده خاطرنشان کرد: مجلس در عین اینکه قبول دارد باید منابع مالی آن در لایحه بودجه پیش بینی شود اما بایستی در پرداخت حقوق و دستمزدها در سال آینده  به سمت عدالت حرکت کنیم؛ اگر چه این موَضوع به معنای برابری نیست و لزوما هر کسی باید به میزان تلاشی که انجام داده است و سختی آن کار حقوق و دستمزد دریافت کند.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان تصریح کرد: باید برای اقشار مختلف کشور متناسب با موقعیت، تخصص و جایگاه شِغلی در لایحه بودجه سقف پرداختی حقوق در نظر گرفته شود. همچنین با توجه به قانون تبدیل وََضعیت، اعم از ایثارگران و سایر اقشار نباید بگوئیم این شخص پیمانی یا رسمی و یا ساعتی است و از حقوق و دستمزد کمتری باید برخوردار باشد.  بلکه بر اساس محور عدالت باشد. بنابر این اگر محوریت تبدیل وضعیت بر اساس عدالت باشد ما هم موافقیم.

وی در خصوش جایگاه قانون تبدیل َوضعیت فرزندان ایثارگران یادآور شد: مجلس شورای اسلامی تبدیل وََضعیت فرزندان ایثارگران را تبدیل به قانون کرده است و ما هم به عنوان نماینده مردم انتظار داریم که این موضوع هر چه زودتر در کشور  اتفاق بیفتد؛ در عین اینکه باید حواسمان جمع باشد که جامعه نخبگانی ما که در دانشگاها تحصیل کرده اما در آنجا پارتی نداشته است، برای استخدام در آینده با مشکلاتی مواجه نشود و برای این چالش فکر اساسی کنیم و در این چارچوب باید با عدالت برخورد شود.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس یازدهم در خصوص ویژگی بودجه سال ۱۴۰۱ متذکر شد: بودجه سال آینده دارای نکات مثبت و ویژگی های خاصی نسبت به سال های قبل است و از انظباط مالی و شفافیت برخوردار و در زمان مقرر قانونی از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی ارایه شده است.

وی با اشاره به موَُضوع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه ۱۴۰۱ توَضیح داد: ما این موَضوع را قبول داریم که توزیع ارز ۴۲۰۰ به روش دولت گذشته غلط است و منابع مالی مردم به هدر رفته و سو استفاده های فراوانی از آن شده است. بنابراین نباید در لایحه بودجه سال آینده حذف ارز جهانگیری فشاری بر گرده مردم داشته باشد. اینکه بیایم یک شبه آن را حذف کنیم و تکان های شدیدی در اقتصاد ایجاد کنیم صحیح به نظر نمی رسد.

عضو هییت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که روش صحیحی که از سوی مجلس و دو لت باید اتخاذ شود چیست اظهار داشت: مهم ترین موَضوع این است که حذف ارز ۴۲۰۰ نباید دوباره فشاری بر گرده مردم ایجاد کند؛ هر چند که ما این را قبول داریم که توزیع آن مانند گذشته غلط و موجب سو استفاده های فراوانی خواهد شد.

نماینده مردم استان خوزستان در مجلس یازدهم ادامه داد: اما اینکه یک شبه آن را حذف و تکانه های شدیدی در اقتصاد ایجاد و مردم را فقیرتر و پولدارها را پولدارتر کنیم را هم قبول نداریم.

| معرفی