تاریخ : 1401,شنبه 11 تير15:30
کد خبر : 90876 - سرویس خبری : مقاله و یادداشت

درددلی با هم‌رزمان درباره فتنه‌ درخواست غرامت

زمین این بازی کثیف را ترک کنید!


زمین این بازی کثیف را ترک کنید!

چند وقتی است که بحثی بسیار انحرافی بنام غرامت جنگی همچون غده ای سرطانی تمام وجود ذیقیمت بسیاری از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان را در بر گرفته

ایثارگر

فاش نیوز -  دشمن از هر اعتراضی به نفع خودش بهره می‌برد و اجازه نمی‌دهد اگر حقی است پی‌گیری شود.
متاسفانه چند وقتی است که بحثی بسیار انحرافی بنام غرامت جنگی همچون غده ای سرطانی تمام وجود ذیقیمت بسیاری از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان را در بر گرفته و با القاء این مطلب که گویا عراق می بایست بدلیل آغازگر بودن در جنگ تحمیلی هشت ساله، طبق قوانین بین المللی به خسارت دیدگان جنگ مبالغی هنگفت در اندازه های چند میلیون دلار به هر آسیب دیده پرداخت نماید و سند صحت ادعا را نیز اقدام ۴ الی ۵ نفر از قشر خانواده‌ی شهید و جانباز و آزاده به گرفتن وکیل و طرح دعوا در دیوان داوری لاهه و نهایتاً محکومیت دولت عراق و دریافت ۴ میلیون دلار توسط خانواده‌ی یک شهید و سه میلیون دلار توسط یک جانباز قطع عضو و .... عنوان کرده و می کنند.نهایتاً کمپین هائی را تشکیل و با عضوگیری گاهاً دهها هزار نفره در گروههای تلگرامی و با انواع وعده و وعید به تطمیع عده زیادی پرداخته و امروز این کمپین ها در حال تبدیل شدن به کانونی برای ایجاد لرزش در پایه های ارزشی دفاع مقدس شده اند!
متاسفانه در چند گروه مجازی و خاصه تلگرام، چند ادمین و مدیر جوان که اصلاً سنشان به ایام جنگ نمی خورد با طرح موضوعاتی مانند اینکه دولت های ایران و عراق به خاطر مسائل منطقه ای از پیگیری غرامت خسارت‌دیدگان چشم‌پوشی کرده اند؛ و یا اینکه دولت ایران این خسارت ها را دریافت ولی خرج کمک به یمن و لبنان و .... کرده و ..... در حال شوراندن جامعه‌ی ایثارگری بر علیه نظام و گذشته‌ی ارزشمند رزمندگان هستند. اینان در گروه هایی که راه انداخته اند، هر از گاهی با تحریک جامعه مورد هدف به اعتراضات خیابانی و تحصن و شعارهای هنجارشکن، در حال هزینه تراشی برای کشور در یک گذرگاه زمانی حساس هستند.
واضح باید گفت بوی فتنه‌ای پرمفسده از این کمپین ها به مشام می رسد و هر کسی که در این گروهها قصد روشنگری و حتی کوچکترین مخالفتی را داشته باشد ابتدا بشدت سرکوب شده و آماج انواع تهمت ها قرار می گیرد و در نهایت هم با بدترین هتک حرمت ها از گروه حذف می شود! این در حالیست که:
۱ - هیچ کس آدرس و نشانی از آن ۴ یا ۵ نفر که موفق به اخذ غرامت شده اند ارائه نکرده است.
۲ - دیوان داوری لاهه به دعاوی مورد توافق و تعهد دو یا چند کشور به اینکه این دیوان طرف قضاوت و اعلام حکم باشد ورود کرده و به دعاوی اشخاص رسیدگی نمی کند.
۳ - موضوع پرداخت خسارت فقط در جنگ هایی که منجر به توافق و تعهد صلح باشد قابل طرح است و جنگ ایران و عراق طی قطعنامه ۵۹۸ به آتش بس ختم شده است.
۴ - موضوع دریافت غرامت توسط کویت با دریافت غرامت توسط ما قابل مقایسه نیست و در کل این کشور کویت نبود که از دولت عراق اخذ غرامت کرد؛ بلکه آمریکا بود که با بلوکه کردن پول های ناشی از فروش نفت عراق مبلغی دهها‌میلیارددلاری را به نام کویت و به کام خود برداشت و به اسم دریافت هزینه های آزادسازی کویت بالا کشیده و هضم کرد.
۵ - نظامیان در واقع حقوق می گیرند که در روزهای خطر از کشور دفاع کرده و یقیناً در این دفاع عده ای هم شهید، مجروح و اسیر می شوند و بسیاری نیز سالم به میان خانواده هایشان باز می گردند و دولت نیز به فراخور صدماتی که به حاضرین در جنگ وارد شده تسهیلات و امتیازاتی را تصویب و اعمال می کند و موضوع غرامت، بیشتر در حوزه قربانیان مدنی، خسارت به تاسیسات زیربنائی و مردم و مناطق غیر نظامی قابل طرح است.
۶ - در خود عراق نیز چنین موضوعی به زبان ها افتاده که اولاً تجاوزگر شخص صدام و حزب بعث بوده که خسارت های فراوانی را هم به کشور و مردم عراق وارد کرده و در نهایت توسط مردم این کشور سرنگون، محاکمه و اعدام شده و ملت غالب بر جنایتکاری چون صدام، سزاوار پرداخت خسارات او به دیگر کشورها نیست.
در ثانی بر فرض قبول خسارات وارده بر ایران، این خسارات تا بازه زمانی اردیبهشت سال ۶۱ است که خرمشهر و بخشی از خاک ایران در تصرف نظامیان بعث بوده و پس از تخلیه خرمشهر توسط قوای عراق (آزادسازی خرمشهر) صدام بلافاصله درخواست آتش بس و صلح داده و مراتب آن را طی چند مورد تا آخرین ماههای جنگ به عنوان سند رسمی در سازمان ملل منتشر نموده است؛ ولی این ایران بوده که به صلح پاسخ ردّ داده و با ادامه دادن به جنگ در داخل خاک عراق، خسارات جانی و مالی بسیاری به آنها وارد کرده و ایران نیز می بایست از خرداد ۶۱ به بعد به دلیل تداوم جنگ با کشوری که خواهان صلح بوده، پاسخگوی خسارات وارده باشد.
۷ - آیا چنین کشوری حاضر است به خانواده‌ی شهدا و مجروحان و اسرای جزایر مجنون، فاو، العماره، حلبچه، سلیمانیه و همچنین شهدای ترور و شهدای انقلاب که توسط بنیاد شهید تعیین درصد و وضعیت شده اند خسارت بدهد؟
۸ - آیا در این دنیای وانفسائی که حتی کودکان سرطانی ما را از داروی مورد نیاز محروم و آنها را تحریم کردند، دادگاهی به پرداخت میلیون ها و بلکه میلیاردها دلار به ایرانِ تحت تحریم رای خواهد داد؛ خاصه آنکه این دادگاه امربر و مطیع دشمن شماره یک ایران یعنی آمریکا باشد؟

عزیزان، بازی درخواست غرامت یک بازی پلید توسط مهره های مجازی معاندین است که بر خط مقدم دفاع از نظام و ولایت رخنه کرده و با اغوای بسیاری از رزمندگان پاک‌نهاد دیروز، امروز آنها را به طمع دریافت خسارت چند میلیون دلاری! در مقابل نظام قرار داده و باید گفت اغواشدگان بر سر گوری به گریه مشغولند که مرده ای در آن نبوده و نیست!
برادران من، امروز در کشور عراق به واسطه‌ی خیانت های جاه‌طلبانی چون مقتدا صدر، الکاظمی ها و سران اقلیم کردستان، جو خوبی به نفع ایران حاکم نیست و نیروهای طرفدار ایران تحت فشار برای خلع سلاح شدن هستند؛ و با این وجود هر ساله با وادار کردن دولتیان و تجار شیعه به تعامل تجاری با کشورمان، به طور میانگین ۱۲ میلیارد دلار ارز را خارج از سیستم بانکی وارد ایران کرده اند، با داعش جنگیده اند و با حملات پهبادی و خمپاره ای دمار از روزگار اشغالگران درآورده اند. فلذا تضعیف موقعیت سیاسی آنان به واسطه‌ی طرح موضوعات موهوم مثل مجبور کردن عراق به پرداخت خسارت که حتی یک درصد هم به لحاظ حقوقی احتمال تحقق آن نیست، مصداق مثل «بر شاخ نشستن و بُن بریدن» نباشیم!
هنوز که نه به بار است و نه به دار، خیلی از گزافه‌گویانِ هرزه‌گویِ متلک‌انداز، طعنه‌مان می زنند که «شمایانی که خونبهای شهیدانتان را گرفتید و بابت مجروحیت و اسارتتان خسارت به دلار کسب کردید، دیگر چه از جان مردم می خواهید؟!»
واقعاً چقدر رنج‌آور بود دیدن صحنه ای که یک جانباز قطع‌پا با عصا از بازداشتگاه خارج و شعار غرامت حق مسلم ماست را سر بمی داد؛ در حالی که عزت او در این دنیا و پیوستن پیکر پاکش به عضو شهیدش در بهشت، حق مسلم او بود؛ و نه گندم ری!
خیلی از مردم به حرمت خون شهیدان و رنج اسیران و درد جانبازان با کم و کاستی های این ۴ دهه ساختند و خَم به ابرو نیاوردند؛ ولی امروز با دیدن تحصن و شعارهای دشمن شادکنِ صاحبان این ارزش ها، آن هم به طمع وعده های میلیون دلاری که پست‌تر از گندم ری می نماید، حتماً خواهند گفت شما جنگتان برای خدا نبود و با توهم دلارهای دست‌نیافتنی، به راحتی دست از معامله با خدا کشیدید و از سوی دیگر لاجرم شاهد جشن دشمن برای فتح قوی‌ترین دژ نظام و ولایت یعنی خانواده های معظم شهدا و ایثارگران خواهیم بود!
عزیزان، این مطالب را به گوش جامعه‌ی هدف برسانید که معاندان با طرح موضوع غرامت، به تلخ‌ترین و مکارانه‌ترین صورت ممکن بازیمان دادند!
بیائید هر چه سریعتر زمین این بازی کثیف را ترک کرده و به سنگر دفاع از ارزش
ها بازگردید.
اللهم وفقنا لما تحب و ترضی

| ایثارگر