تاریخ : 1401,پنجشنبه 16 تير21:30
کد خبر : 90981 - سرویس خبری : گزارش و گفت و گو

گزارشی از آماده‌سازی بخش‌های مختلف"دهکده نشاط ولیعصر(عج)"برای استفاده ایثارگران


گزارشی از آماده‌سازی بخش‌های مختلف

با توجه به شروع بهره برداری از دهکده نشاط ولیعصر(عج) و لزوم اطلاع رسانی به جامعه ایثارگری، دکتر حیدری مدیرعامل این مرکز گزارشی از مراحل آماده سازی آن جهت بهره‌برداری ایثارگران عزیز ارائه کرد.

فاش نیوز- با توجه به شروع بهره برداری از بخش های مختلف دهکده نشاط ولیعصر(عج) و لزوم اطلاع رسانی به جامعه ایثارگری، دکتر داود حیدری مدیرعامل این مرکز در جلسه ۱۴۰۱/۴/۱ شورای مرکزی شبکه ملی ایثارگران گزارشی از مراحل آماده سازی آن جهت بهره‌برداری ایثارگران عزیز ارائه کرد که به شرح زیر تقدیم می شود:

 این مرکز در دی ماه سال ۹۹ توسط موسسه ایثار به هیئت عامل تحویل شد، نام آن در ابتدا مرکز جامع توانبخشی بود که با تصویب هیئت عامل به دهکده نشاط ولیعصر(عج) تغییر یافت.

این مجموعه که در کشور منحصر به فرد است دارای سه بخش فرهنگی ورزشی، درمانی و اقامتی می‌باشد.

یکی از مشکلات اساسی هنگام تحویل، عدم اتصال گاز شهری بود، که عملاً موجب  فلج شدن سیستم شده بود. برای اتصال گاز می بایست از خیابان ولیعصر (عج) حدود یک و نیم کیلومتر لوله گذاری صورت می گرفت و با توجه به موقعیت خاص منطقه کار حفاری بسیار مشکل بود بطوری که طی ده سال زمان ساخت مجموعه این مهم انجام نگرفته بود.

 با پیگیری اینجانب و آقای دکتر حسن ابوطالبی و حضور در شرکت گاز استان تهران و با همکاری مدیریت شرکت گاز تهران و حمایت های سردار غیاثی مدیر محترم ایثارگران پلیس راهور و سردار پارسائیان مدیر محترم پلیس راهور تهران کار حفاری و لوله گذاری صورت گرفت.

مشکل درختان خشک شده در مجموعه بسیار آزار دهنده بود که با پیگیری جانباز حاج امیر عقیقی موفق به اخذ مجوز قطع درختان خشک شده از شهرداری تهران شدیم.

 مناسب سازی، رفع عیوب و تجهیز ۱۰۶ اتاق هتل و بهره‌برداری از آن‌ها یکی دیگر از اقداماتی بود که با پیگیری‌های مجدانه جناب آقای برزگر محمدی مشاور محترم ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران  انجام شد.
سالن چند منظوره مجموعه از قبل فعال شده بود، سالن نشاط نیز در کنار آن تجهیز شد تا ایثارگران عزیز با سهولت بیشتری بتوانند به فعالیت‌های مورد علاقه خود بپردازند.

 فضای درمانگاهی با حدود شش هزار متر یکی از بخش های حساس ‌و اساسی مجموعه است که ظرفیت  تبدیل شدن به یک مجموعه کامل توانبخشی و درمانی را دارد، با کادر توانبخشی دانشگاه علوم توانبخشی قراردادی امضا شد تا از چهارم تیرماه بخش فیزیوتراپی شروع به کار نماید.


کلینیک زخم و کلینیک ارولوژی نیز به زودی در این مجموعه راه اندازی خواهد شد.
در استخر مجموعه، رمپ ورود به آب با ویلچر جهت جانبازان عزیز ویلچری ایجاد شد، رختکن استخر تجهیز شد،
دو سانس متوالی استخر در روزهای زوج برای جانبازان ویلچری(از ساعت ۱۷ لغایت ۲۰) و یک سانس ویژه بانوان تخصیص داده شد و برای سایر ایثارگران نیز کارت رایگان صادر خواهد شد.

کارواش مجموعه احداث و آماده ارائه خدمات شد.

 با قراردادی که در ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ با بیمه دی منعقد شد اقامت و غذا برای امور درمانی کاملاً تحت پوشش بیمه در آمد،  که با معرفی ایثارگران عزیز توسط معاون بهداشت و درمان استان مربوطه و  ارسال آن از طریق اتوماسیون به دهکده نشاط ارائه این خدمات امکانپذیر است.
طبق مقررات بیمه دی این معرفینامه باید شامل نام و نام خانوادگی ایثارگر و همراه وی و مدت زمان مورد نیاز جهت اقامت درمانی باشد.
والدین معظم شهدا، جانبازان نخاعی، بصیر و قطع دو پا بالای زانو می‌توانند یک نفر و جانبازان نخاعی گردنی دو نفر همراه داشته باشند.

چنانچه سایر ایثارگران هم نیاز ضروری به همراه داشته باشند در کمیته‌ای که بدین منظور تشکیل می‌شود تصمیم‌گیری خواهد شد.

تالار رستوران دهکده با ظرفیت ۴۰۰ نفر از نیمه‌ی تیرماه ۱۴۰۱ آماده سرویس‌دهی می‌شود که مکان مناسبی جهت برگزاری جشن‌ها می‌باشد.

برای امور تفریحی ۱۲ عدد آلاچیق جانمایی شده که سه عدد آن ساخته شده و آماده استفاده است و مابقی نیز در اسرع وقت احداث خواهد شد.
چاه آب و دریاچه تفریحی آن در مرکز مجموعه احیا شده و تعدادی ماهی نیز در آن رها شده که ان‌شاءالله بزودی مسابقات ماهیگیری در آن برگزار خواهد شد.

میزان تخفیفات در نرخ خدمات نیز بشرح ذیل است:
- ۷۰ درصد تخفیف برای خانواده‌های معظم شاهد و جانبازان ۷۰ درصد به بالا
- برای جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد برابر میزان از کار افتادگی
- برای جانبازان ۵ تا ۴۹ درصد خدمات بصورت نیم ‌بها

خدمات مذکور از طریق سایتی که به زودی آماده خواهد شد، قابل رزرو بوده و تخفیفات به صورت هوشمند اعمال خواهد شد، فعلا ایثارگران محترم می‌توانند خدمات مذکور را با ارائه کارت شناسایی بنیاد دریافت نمایند.‌

ان‌شاءالله با حمایت‌های جناب آقای دکتر قاضی‌زاده هاشمی ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران،هیات مدیره و مدیرعامل محترم موسسه ایثار روند تجهیز کامل این مجموعه‌ سرعت گرفته و شاهد مرکزی بی‌نقص خواهیم بود.

آدرس دهکده نشاط ولیعصر(عج):تهران خیابان زعفرانیه خیابان فیروزکوه شرقی روشن اول می‌باشد.