تاریخ : 1401,چهارشنبه 08 تير16:28
کد خبر : 91130 - سرویس خبری : مجلس شورای اسلامی

نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰

قانون تبدیل وضعیت در مخابرات اجرایی شود


قانون تبدیل وضعیت در مخابرات اجرایی شود

قانون تبدیل وضعیت از جمله بهترین قوانین مصوب مجلس یازدهم است و بسیاری از ایثارگران و فرزندان آنها و حتی سایر اقشار را در بر می‌گیرد و از جمله درخواست‌های مردمی...

فاش نیوز - نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس بر لزوم توافق وزارت ارتباطات با کمیسیون اجتماعی برای اجرای قانون تبدیل وضعیت تاکید کرد و احتمال دعوت از وزیر برای پاسخ‌گویی به مجلس را یادآور شد.

به‌گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین نصرالله پژمان‌فر، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی در یک گفتگوی اختصاصی با انتقاد از عدم پاسخ‌گویی وزیر ارتباطات و استنکاف شرکت مخابرات از اجرای قانون تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگر متذکر شد: قانون تبدیل وضعیت از جمله بهترین قوانین مصوب مجلس یازدهم است و بسیاری از ایثارگران و فرزندان آنها و حتی سایر اقشار را در بر می‌گیرد و از جمله درخواست‌های مردمی از نمایندگان ملت است.

نایب‌رئیس کمیسیون اصل نود مجلس که کار رسیدگی به شکایات از افراد و دستگاه‌های دولتی و ارجاع آن به قوه قضاییه را دارد گفت: موضوع استنکاف وزارت ارتباطات و به‌خصوص زیرمجموعه آن، شرکت مخابرات در حال حاضر در کمیسیون اصل نود مجلس مطرح‌شده است؛ اما چون قبل از ما، کمیسیون اجتماعی با وزیر ارتباطات جلسه گذاشته و برای این موضوع تعیین مهلت کرده است، اگر در این مورد توافق به عمل آمد که چه بهتر؛ وگرنه ادامه مسیر پرونده به‌عهده کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

 نماینده‌ دوره‌ی نهم، دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به‌عنوان عضوی از کمیسیون اصل نود مجلس، منتظر اعلام نظر کمیسیون اجتماعی در مورد استنکاف شرکت مخابرات از قانون تبدیل وضعیت ایثارگران هستیم. بنابراین اگر بعد از اعلام موضوع دو طرف به توافق نرسیدند، وزیر ارتباطات را برای پاسخ‌گویی به کمیسیون اصل نود دعوت خواهیم کرد.

نایب‌رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که در ادامه استنکاف وزارت ارتباطات و زیرمجموعه آن، "شرکت مخابرات" چه تدابیری اندیشیده خواهد شد اظهار داشت: تلاش ما این است که در اجرای قانون استنکافی وجود نداشته باشد، اما طبیعتاً در اجرای قانون موضوع را به دستگاه‌های قضایی ارجاع خواهیم کرد.

نماینده ایثارگر مردم مشهد و کلات در مجلس یازدهم در پایان تاکید کرد: در مورد اجرای قانون تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران برخی از دستگاه‌ها همراهی کردند که می‌توان از وزارت نفت، آموزش‌ و پرورش و....... نام برد. اما متأسفانه برخی دیگر از دستگاه‌ها از قانون استنکاف می‌کنند که ما تلاش می‌کنیم این قانون برای همه آن‌ها اجرا شود.