تاریخ : 1401,پنجشنبه 09 تير16:02
کد خبر : 91147 - سرویس خبری : اخبار

۶۸ هزار جانباز شیمیایی تحت پوشش بنیاد شهید هستندرئیس بنیاد شهید گفت: شمار جانبازان شیمیایی زیر پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران ۶۸ هزار نفر است که ۱۷ هزار نفر از این تعداد دارای عوارض متوسط و شدید هستند.

 امیرحسین قاضی زاده روز پنجشنبه در دومین همایش تکریم جانبازان شیمیایی در مشهد افزود: جانبازان شیمیایی علاوه بر این که نماد عزت ملت ایران هستند سند مظلومیت ملتی هستند که دشمنان آن‌ها معتقد به هیچ اصول اخلاقی نبودند.
 وی ادامه داد: این جنایات علیه رزمندگان ما در دوره‌ای اتفاق افتاد که کنوانسیون‌های بین المللی مصوب و مستقر شده بود و بازرسان آن‌ها در منطقه جنگی ما حضور یافتند و نمونه برداری کردند و جنایات صدام را اثبات کردند، اما مجامع بین المللی کوچکترین اقدامی علیه این جنایات انجام ندادند.
 رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: صدام با ادعای اختلاف مرزی جنگی را با کشورمان آغاز کرد و بعد برای توسعه جنگ به داخل خاک ایران از هر ابزار مجاز و غیر مجازی بهره گرفت.
 قاضی زاده هاشمی افزود:، اما زمانی که صدام به کویت حمله کرد بلافاصله همان مجامع بین المللی با او مقابله و او را به شدت تنبیه کردند که این عملکرد استاندارد‌های دوگانه اربابان جهان را نشان می‌دهد که اگر همراهشان بودی مجاز به هر جنایتی هستی.
 شمار جانبازان شیمیایی زیر پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران ۶۸ هزار نفر است که ۱۷ هزار نفر از این تعداد دارای عوارض متوسط و شدید هستند.
۲۳۰ جانباز شیمیایی در دومین همایش تکریم جانبازان شیمیایی در مشهد در قالب اردویی سه روزه شرکت کرده اند و علاوه بر برگزاری همایش، زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) و برگزاری کارگروه‌های تخصصی از جمله برنامه‌های آنهاست.


منبع : دانشجو