تاریخ : 1401,شنبه 11 تير14:06
کد خبر : 91164 - سرویس خبری : اخبار

تسلیت رئیس جمهور در درگذشت مادرشهید ژاپنیرئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت مرحومه سبا بابایی (کونیکو یامامورا) تنها مادر ژاپنی شهید دوران دفاع مقدس «محمد بابایی»، از درگاه خداوند برای آن مرحومه علوّ درجات و همنشینی با فرزند شهیدش مسألت کرد.
 
رئیس جمهور درگذشت مادر ژاپنی شهید «محمد بابایی» را تسلیت گفت

به گزارش «ایثار»، متن پیام آیت الله رئیسی به شرح زیر است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
درگذشت مرحومه سبا بابایی (کونیکو یامامورا) مادر تنها شهید ژاپنی دوران دفاع مقدس، مایه تأسف و تألم خاطر شد.
این مادر فداکار بعد از تشرف به دین مبین اسلام و ایمان و ارادت به مکتب تشیع و خاندان عصمت و طهارت (ع)، با مهاجرت به ایران فصل جدیدی از زندگی خود را آغاز کرد.
این مهاجر سرزمین آفتاب با پرورش فرزند دلاورش شهید گرانقدر «محمد بابایی» و تقدیم آن در مسیر دفاع از میهن اسلامی ایران، نام و یاد خود و فرزندش را در دفتر زرین ایثار و شهادت برای همیشه ماندگار کرد.
ایشان پس از شهادت فرزندش هم با انجام فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای از جمله ساخت آموزشگاه شهید محمد بابایی در یزد، راه‌اندازی موزه صلح تهران، راه‌اندازی بازارچه‌های خیریه، همراهی و راهنمایی دانشجویان ژاپنی در ایران و تدریس قرآن کریم آثار و خدمات ارزنده‌ای به یادگار گذاشت.
اینجانب درگذشت این بانوی مؤمنه را به خاندان گرامی بابایی تسلیت عرض می‌کنم و از درگاه خداوند برای آن مرحومه علو درجات و همنشینی با فرزند شهیدش و برای بازماندگان معزز صبر و سلامتی مسألت دارم.
سید ابراهیم رئیسی
رئیس جمهوری اسلامی ایران
انتهای پیام