تاریخ : 1401,دوشنبه 13 تير12:15
کد خبر : 91226 - سرویس خبری : اخبار

مراسم تشییع پیکر مادر ژاپنی شهید «محمد بابایی» برگزار شدمراسم تشییع پیکر «کونیکو یامامورا» مادر ژاپنیِ شهید «محمد بابایی» یکشنبه 12 تیرماه با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
 
مراسم تشییع پیکر مادر ژاپنی شهید «محمد بابایی» برگزار شد
مراسم تشییع پیکر «کونیکو یامامورا» مادر ژاپنیِ شهید محمد بابایی با حضور دکتر سید امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد، امام جمعه موقت تهران به نمایندگی از سوی دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد در این مراسم با بیان برخی رشادت‌های شهید بابایی در دوران هشت سال دفاع مقدس، مادر این شهید والا مقام را مجاهد واقعی و تربیت یافته مدرسه قرآن و عترت عنوان کرد.
وی با تأکید بر اینکه مادر ژاپنی شهید بابایی امروز به خدا و فرزند شهیدش پیوسته است، گفت: مادر شهید بابایی بانویی انتخاب شده از سرزمین آفتاب و ثمره تربیت دینی و الگویی نورانی در عرصه‌های مختلف برای بانوان کشورمان است. مادر ژاپنی شهید بابایی بانویی خانه‌دار و انسانی فعال در عرصه‌های سیاسی و فرهنگی بود و امیدوارم راه ایشان چون مشعلی روشن در مسیر راه و زندگی زنان جامعه قرار گیرد.
حجت‌الاسلام ابوترابی فرد با بیان اینکه از سوی مقام عظمای ولایت به خانواده معزز ایشان تسلیت عرض می‌کنیم، گفت: از خداوند منان برای این مادر اسوه صبر و استقامت طلب آمرزش و برای بازماندگان صبر و شکیبایی را مسئلت می‌کنیم و از پروردگار می‌خواهم روح پاک این بانوی بزرگوار عرصه ایثار را مهمان سفره ائمه اطهار (ع) کند.
پیکر مطهر این مادر شهید با بدرقه مردم و مسئولان در قطعه ۴۵ بهشت زهرا به خاک سپرده شد.
«کونیکو یامامورا» مادر شهید محمد بابایی ظهر روز جمعه دهم تیرماه به علت بیماری در بیمارستان خاتم‌الانبیاء (ص) به دیدار فرزند شهیدش شتافت.

منبع : ایثار