تاریخ : 1401,دوشنبه 13 تير14:05
کد خبر : 91235 - سرویس خبری : اخبار

واکنش سفارت ژاپن به درگذشت «کونیکو یامامورا»در پی درگذشت «کونیکو یامامورا» مادر ژاپنی شهید دفاع مقدس، صفحه رسمی سفارت ژاپن در ایران واکنش نشان داد.

 

در پی درگذشت «کونیکو یامامورا» سبا بابایی مادر شهید محمد بابایی از شهدای دفاع مقدس، صفحه رسمی سفارت ژاپن در ایران، این ضایعه را تسلیت گفت.

واکنش سفارت ژاپن به درگذشت «کونیکو یامامورا» مادر شهید بابایی + تصاویر

عصر دیروز نیز مردم تهران با حضور در معراج شهدا، با این مهاجر سرزمین آفتاب وداع کردند. همچنین مراسم تشییع پیکر مطهر سبا بابایی ام‌الشهید بابایی نیز صبح امروز (یکشنبه) از مقابل مسجد انصار الحسین (ع) واقع در خیابان پیروزی، خیابان پنجم نیروی هوایی برگزار شد.

واکنش سفارت ژاپن به درگذشت «کونیکو یامامورا» مادر شهید بابایی + تصاویر

کونیکو یامامورا در خانواده‌ای بودایی در ژاپن متولد شد و در ۲۰ سالگی با جوانی مسلمان و ایرانی آشنا شد و تحت تاثیر اخلاق اسلامی این جوان مسلمان به دین اسلام مشرف شده و با الهام از کتاب آسمانی قرآن نام «سبا» را برای خود برگزید. یامامورا بعد از ازدواج به ایران مهاجرت کرد و صاحب سه فرزند شد که آخرین فرزندش به نام محمد بابایی در بیست و دوم فروردین ماه ۱۳۶۲ بر اثر اصابت ترکش توسط نیرو‌های عراقی در فکه شهید شد.

واکنش سفارت ژاپن به درگذشت «کونیکو یامامورا» مادر شهید بابایی + تصاویر

وی در سال‌های ابتدایی راه اندازی رادیو ژاپنی، فعالانه در پایه‌گذاری این رسانه نقش‌آفرینی کرد و پس از آن تاکنون به عنوان کارشناس با این رادیو همراه بوده است. کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» توسط حمید حسام از نویسندگان آثار دفاع مقدس و با همکاری مسعود امیرخانی گردآوری و تنظیم شد و از سوی انتشارات «سوره مهر» هم اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.


منبع : دفاع پرس