تاریخ : 1401,دوشنبه 13 تير14:23
کد خبر : 91246 - سرویس خبری : مسائل و مشکلات ایثارگران

خواهشا به تسهیلات زیر۲۵% ها هم توجه کنیدجانباز شیمیایی 20درصد- همانطورکه مستحضرید بارها امام راحل در باب خدمات‌رسانی به ایثارگران بیانات ارزشمندی فرموده‌اند که به طور نمونه شیواترین آن یادآوری می‌گردد: نگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم زندگی روزمره به دست فراموشی سپرده شوند.

 همچنین رهبر معظم انقلاب در وصف جانبازان بیان فرمودند: گاه فضیلت جانبازان از شهدا افضل‌تر است. و دستور قانون راهبردی خدمات‌رسانی به رزمندگان را ابلاغ کردند. حال، با توجه به گذشت چندین دهه از آن دوران باشکوه لزوم توجه به ایثارگران و بازماندگان آن حماسه‌های بی‌نظیر برای همه مردم و مسئولین عیان و روشن است. رزمندگانی که بدون توجه به مال و منال دنیا و هیچ چشمداشتی برای دفاع و حفظ و حراست از نظام و تمامیت ارضی میهن، پیر و جوان، راهی جبهه‌های نبرد شدند و خود را وقف نظام کرده و بهترین دوران عمر خود را در طبق اخلاص گذاشتند و پس از ۸ سال حماسه با جسمی خسته و روانی پریشان و بدنی پر از تیر و ترکش به خانه و کاشانه برگشتند ولی الان همه جانبازان زیر ۲۵ درصد در میانه گیر و دارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران و تمام بخشنامه هایی که فقط روی کاغذ و نه عملی است در رفت و آمدند و این موضوع آنان را رنجورتر و خسته‌تر کرده است.

 رزمندگانی که مدت‌ها رو در روی دشمن مبارزه کردند اینک در کهنسالی و میانسالی فاقد هرگونه پشتیبانی و درآمد و حمایت و تسهیلات و خدمات بوده و شرمنده اهل و عیال خود در پستوی خانه‌هایشان بر این همه پیچ و خم زندگی نظاره‌گر بوده و اشک بی تفاوتی و تبعیض می‌ریزند. تبعیض برای اینکه تمام فرزندانان جانباز 25درصد به بالا که حقشان هست تسهیلات و خدمات در تمام زمینه ها دارند ولی خود جانبازمثلا20درصد شیمییایی نه؟

فرزند جانباز 25درصد به بالا می تواند رایگان در دانشگاه ها درس بخواند ولی خود جانباز20درصد شیمیایی نه؟ و...متاسفانه جانبازان زیر ۲۵ درصد مورد بی مهری و توجهی تمام نمایندگان مجلس، ریاست جمهوری، بنیاد شهید و ...قرار گرفته اند و این درحالی است که این بزرگ مردان با حضور مقتدرانه در هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی ایران اوج علاقه خود به کشور و فداکاری و از خودگذشتگی در مسیر دفاع از ارزش های انقلابی را به تصویر کشیدند.

 از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به خصوص فراکسیون ایثارگری خواستار توجه جدی به این بخش هستیم. امیدوارم رییس جمهور مردمی و انقلابی، قانون تسری امتیازات جانبازان ۲۵ درصد را برای جانبازان زیر ۲۵ درصد که مجلس تصویب و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرده اجرایی کند. ماندیم ما برای حمایت از خودمان که مظلوم و تنها و بی کس واقع شدیم چکار کنیم؟ کاش شما بفرمایید ما می بایست چه کنیم و چه کاری تا صدای ما به گوش قانونگذاران برسد؟؟ ما داغون شدیم از همه نظر ای بزرگان لشگری و کشوری مطمئن باشید یک ساعت در جبهه اونم خط مقدم دلیلی جز حضور داوطلبانه نیست ،نبوده و نخواهد بود پس این دور از انصاف است این همه تبعیض ، نهایت ظلم است .....
 چرا که زیر ۲۵درصدی ها، از دریافت حداقل خدمات رفاهی و تسهیلات دولتی محروم هستند. بی‌تدبیری مسئولین و تبعیض در قانون‌گذاری و اجرای آن، بی‌مهری در حق این ایثارگران است. نزدیک به نیم‌ قرن از آغاز جنگ تحمیلی می‌گذرد، سن ایثارگران مذکور افزایش یافته و متعاقب آن دردها و آسیب‌های حاصله از جانبازی نیز در بدنشان کهنه‌تر، بیشتر و گاهی غیرقابل‌تحمل شده است. آیا وقت آن نرسیده که عدالت و تساوی برای تمامی ایثارگران، بدون درنظر گرفتن مقدار و درصد جانبازیشان، اجرا شود؟

 امیدواریم که مقامات و مسئولین ذیربط، با همت و درایت همیشگی‌شان، با اجابت این درخواست قانونی هرچه سریع‌تر تسری تسهیلات زیر 25درصد به 25درصد عدالت را اجرا کنند.
با احترام