تاریخ : 1401,دوشنبه 13 تير15:07
کد خبر : 91253 - سرویس خبری : اخبار

توصیه به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تزریق دوز چهارم واکسن ایثارگراندبیر ستاد کرونای بنیاد شهید و امور ایثارگران بر ادامه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و همچنین تزریق دوز چهارم واکسن توسط ایثارگران تأکید کرد.
 
توصیه به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تزریق دوز چهارم واکسن ایثارگران

جلال سیانی با بیان اینکه همچنان فراگیری شیوع ویروس کرونا در کشور وجود دارد، گفت: در برخی از استان‌ها آمار ابتلا و بستری در حال افزایش است و لازم است خانواده معزز شهدا و جانبازان گرامی نسبت به ادامه رعایت شیوه نامه های بهـداشتی، ماسک زدن و همچنین تزریق دوز چهارم واکسن علیه ویروس کرونا اقدام کنند.
وی افزود: بر اساس پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، ایثارگران بالای 70 سـال و همچنین افراد دارای نقص سیسـتم ایمنی از قبیل همـوفیلی، تالاسـمی، پیوند عضو،HIV مثبـت،MS، مبتلایان سرطان، دیالیز و مصرف‌کننده داروهای تضعیف‌کننده سیستم ایمنی و ... می‌توانند نسبت به تزریق دوز چهارم واکسن کویید خود اقدام نمایند. همچنین توصیه شده است که تزریق دوز چهارم برای این عزیزان، چهار ماه پس از تزریق دوز سوم صورت پذیرد و نوع واکسن نوبت چهارم ترجیحاً مشابه واکسن نوبت سوم باشد.
جلال سیانی با اشاره به اطلاعیه‌های قبلی ستاد کرونای بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در شرایط فعلی به سایر گروه‌های ایثارگرانی که بر اساس پروتکل‌ها شرایط تزریق دوز چهارم را ندارند توصیه می‌شود از حضور در اجتماعات و مکان‌های شلوغ پرهیز کرده و موارد بهداشتی را به صورت جدی رعایت کنند.
دبیر ستاد کرونای بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان خاطرنشان کرد: ضرورت دارد کادر بهداشت و درمان مرتبط با ایثارگران نیز نسبت به تزریق دوز چهارم واکسن کرونا برای خود اقدام نمایند و کارکنان بنیاد نیز نسبت به ادامه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل کار اهتمام ورزند.


منبع : ایثار