تاریخ : 1401,دوشنبه 10 مرداد14:45
کد خبر : 91962 - سرویس خبری : مجلس شورای اسلامی

تأکیدات تعیین کننده نایب رئیس مجلس درباره تبدیل وضعیت واگذاری خودرو


تأکیدات تعیین کننده نایب رئیس مجلس درباره تبدیل وضعیت واگذاری خودرو

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی بر اجرایی شدن قانون واگذاری خودرو به جانبازان و ایثارگراندر سال جاری تاکید کرد...

فاش نیوز - نایب رییس مجلس شورای اسلامی بر پیگیری مجلس برای اجرای کامل قانون تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران تا پایان سال جاری تاکید کرد.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، علی نیکزاد، نماینده مردم اردبیل و نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب قانون تبدیل وضعیت و تکرار آن در بودجه 1401 تصریح کرد: ما تاکنون در این چارچوب جلساتی داشتیم. متاسفانه برخی از روسای دستگاه های اجرایی به خاطر نداشتن اعتبارات کافی، یک مقدار در اجرای قانون تبدیل وضعیت در مضیقه قرار دارند.

 نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه بعضی از دستگاه ها قانون تبدیل وضعیت را به طور کامل اجرایی کرده اند اظهار داشت: دستگاه هایی که دارای اعتبارات کافی هستند باید حتما قانون تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران را تا پایان سال جاری اجرایی کنند؛ اگرچه خوشبختانه برخی از این دستگاه ها آن را انجام داده اند.

 وی در توضیح ویژگی های قانون تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران متذکر شد: موضوعش این است که کسانی که از دولت و شرکت های دولتی حقوق می گیرند، اگر پدرشان حداقل شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه را داشته باشد به عنوان ایثارگر شناخته می شوند و باید تبدیل وضعیت شوند. اگرچه بر اساس قانون فرزندان کسانی که بیش از 6 ماه سابقه حضور داشته باشند و درصد جانبازی و ایثارگری آنها بیشتر باشد در اولویت زمانی هستند.

 نایب رییس مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: برخی از دستگاه ها در بحث تامین منابع مشکلاتی دارند. اما در کل قطعا این کار (تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران) انجام خواهد شد.

 نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پایان با انتقاد از اجرایی نشدن قانون واگذاری خودرو به ایثارگران نیز تاکید کرد: در مورد قانون واگذاری خودرو به جانبازان همه دستگاه های مسئول باید این قانون را اجرایی و به طور کامل در سال جاری انجام شود.

پایان