تاریخ : 1401,شنبه 15 مرداد11:15
کد خبر : 92100 - سرویس خبری : مقاله و یادداشت

جنیفر لوپز، حجاب و زن ایرانی


جنیفر لوپز، حجاب و  زن ایرانی

مرتضی قنبری وفا

مرتضی قنبری وفا - متاسفانه هم اکنون در کشور ما اگر ببینید اکثر سلبرتی ها دارای حجاب نامناسب هستند! حتی آن عده از بانوانی که در نقش های مذهبی با حجاب کامل نقش ایفا می کنند، در زندگی شخصی و درعکس های سلفی دارای عکس های تاسف باری هستند.

چگونه می توان یک الگوی زن پاک و منزه را مثال زد که با پوشش مناسب برای دختران، زنان و نوجوانان نقش اسلامی و ایرانی را نشان دهد! متاسفانه‌تر از آن این است که ستارگان سینمای هالیوود آنچنان ظاهر دخترانه کشور ما تاثیر گذاشتند که امسال جنیفر لوپز در کشور ما ستاره می شود..!

آیا کشورهای غربی توانسته اند بر مشکلات فزاینده زنان فائق شوند، در حالیکه هانا آرنت از هویت زن و انسان قرن بیستم در غرب با فریاد به عنوان ماشین کار و انسان بی‌نهایت تنها یاد می کند؟

انسان مدرن، یک انسان بی نهایت تنهاست.(آرنت)

تراژدی زندگی مدرن این است که زندگی انسان ها تنها به کار و تلاش محدود شده است.(آرنت)

و در نهایت می بینیم که دخترانی که از سینمای ایران به آمریکا و اروپا رفته در فیلم پورن نقش ایفا می کنند، در فضای مجازی پست می گذارند، کپشن را به زبان انگلیسی نوشته تا غربی‌ترازغربی باشند...!

ای کاش هنرمندان زن ایرانی بتوانند با تعصب ایرانی و اسلامی خود، در صحنه هنر مانند سینما، موسیقی و یا امثالهم... به عنوان الگوی زن مسلمان کشورهای اسلامی ظاهر شوند و حرف خود را بزنند، فرهنگ ما بسیار غنی تر از فرهنگ عروسک های باربی و تازه به دوران رسیده هاست...!!!