تاریخ : 1401,شنبه 02 مهر14:14
کد خبر : 93301 - سرویس خبری : فرهنگ و هنر

سمفونی «اروند» و قرار هفتگی با شهدا در موزه دفاع مقدسسمفونی «اروند» و قرار هفتگی با شهدا در موزه دفاع مقدس

همزمان با آغار هفته دفاع مقدس، پوئم سمفونی «اروند» و قرار هفتگی با شهدا در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

 موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز همانند بسیاری از دستگاه‌های مشارکت کننده در احیای ارزش‌های شهدا و ایثارگران به پاسداشت هفته دفاع مقدس می‌پردازد. به همین منظور برنامه‌هایی حماسی برای هفته دفاع مقدس در نظر داشته و برگزار می‌کند. پوئم سمفونی «اروند» و قرار هفتگی با شهدا از این جمله هستند.

هشت سال آهنگ حماسی مقاومت در برابر نظام استکبار، جهانیان را به استماع شور حسینی(ع) مردم ایران فراخوانده بود. در راستای رسالت بزرگ انتشار ارزش‌های ایثار و شهادت، مجموعه اشعاری در قالب سمفونی حماسی با آهنگسازی و اجرای هنرمندان کشور در سالن خلیج فارس موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اجرا می‌شود. این مراسم در روز پنج شنبه، 31 شهریور ماه 1401 از ساعت 20 تا 22 در سالن همایش‌های بین‌المللی خلیج فارس موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

پوئم سمفونی «اروند» اثری سمفونیک با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره دفاع مقدس، رثای رزمندگان سلحشور و نقش اروند در سال‌های پرافتخار دفاع مقدس ارمغانی است به همه انسان‌هایی که زلالی دل‌های خود را به موسیقی سرخ شهادت سپرده‌اند و طنین فریاد شهیدان را در جان خود زنده نگه داشته‌اند.

هفته دفاع مقدس , دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ,

قرار هفتگی با شهدا

همچنین مراسم قرار هفتگی با شهدا در یادمان شهدای گمنام موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد. به منظور تجلیل و تکریم مقام شامخ شهدای 8 سال دفاع مقدس، مراسم قرار هفتگی با شهدا به همراه غبارروبی از گلزار شهدای گمنام در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در روز پنجشنبه 31 شهریور ماه برگزار می‌شود. این مراسم از ساعت 8:30 صبح در محل یادمان شهدای گمنام موزه با قرائت زیارت عاشورا همراه است.

هفته دفاع مقدس , دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ,


منبع : tasnimnews.com