تاریخ : 1401,دوشنبه 04 مهر12:00
کد خبر : 93356 - سرویس خبری : اخبار

تشییع پیکر شهیددفاع مقدس «حسین یوسفی هریوند»پیکر شهید «حسین یوسفی هریوند» از شهدای دفاع مقدس همزمان با سالروز رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) با حضور قشرهای مختلف مردم و مسئولان در بیرجند تشییع شد.
 
پیکر شهید «حسین یوسفی هریوند» از شهدای دفاع مقدس تشییع شد

پیکر این شهید با حضور خانواده‌های شهدا و ایثارگران، اقشار مختلف مردم، استاندار خراسان جنوبی، نماینده ولی فقیه در استان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، فرماندهان نظامی و انتظامی از میدان شهدای بیرجند تا قطعه یک گلزار مطهر شهدا تشییع شد.
تشییع‌کنندگان پیکر شهید در این مسیر با شعارهای «حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست»، «ایران پر از شهیده، فتنه جواب نمی‌ده»، «مرگ بر آشوبگر» و «مرگ بر فتنه‌گر» حرکات هنجارشکنانه اخیر و توهین به مقدسات اسلامی را محکوم کردند.
 شعارهای  «آتش به اختیاریم از فتنه‌گر بیزاریم» و  «کُرد غیور ایران، دشمن جیره‌خواران» از دیگر شعارهای مردم شهیدپرور بیرجند در این مراسم در محکومیت اقدامات خرابکارانه اخیر و خلاف نظم و امنیت عمومی بود.
در این آیین حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند بر پیکر مطهر این شهید نماز خواند و سپس در قطعه یک گلزار مطهر شهدای بیرجند پیکر مطهر این شهید والامقام به خاک سپرده شد.
مراسم دیدار مادر شهید حسین یوسفی هریوند با فرزند شهیدش هفته گذشته در حسینیه غدیر بیرجند با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی برگزار شد و مادر شهید بعد از ۳۹ سال فرزند دلبندش را به آغوش کشید.


منبع : isaar.ir