تاریخ : 1401,دوشنبه 04 مهر13:23
کد خبر : 93370 - سرویس خبری : گزارش و گفت و گو

جهاد تبیین برای بیان وقایع دفاع مقدس بسیار حایز اهمیت استامیر سیاری گفت: جهاد تبیین در بیان رخداد‌های دوران دفاع مقدس بسیار حایز اهمیت است؛ به همین دلیل ارتش همواره توجه به این موضوع را در برنامه کاری خود قرار داده است.

 

جهاد تبیین برای بیان دوران دفاع مقدس بسیار حایز اهمیت است/ بیان واقعیات دفاع مقدس با استفاده از ابزار هنر و رسانهامیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ‌کننده ارتش در گفت‌وگویی درباره تبیین وقایع دفاع مقدس برای نسلی که جنگ تحمیلی را درک نکرده است، اظهار داشت: باید چگونگی وقوع دفاع مقدس و ارزش‌های حاکم بر آن مقطع زمانی را برای نسل امروز و آینده‌ساز کشور بازگو کنیم؛ اینکه در آن زمان چه کاری انجام دادیم و شهدا و جانبازان چگونه برای افتخار و عزتی که امروز به دست آوریدیم، حماسه آفرینی کردند؟

امیر سیاری ادامه داد: این قبیل موضوعات باید گفته شود؛ زیرا آسایش امروز به راحتی حاصل نشده است؛ حال چنانچه علل وقوع جنگ تحمیلی و افتخارآفرینی‌هایی که به واسطه دفاع مقدس به دست آمده را نگوییم، همان‌گونه که فرمانده معظم کل قوا تأکید کردند، دیگران به جای ما وقایع دفاع مقدس را آن‌گونه که خودشان بخواهند، روایت خواهند کرد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش افزود: پس با توجه به اینکه جهاد تبیین در این حوزه بسیار حایز اهمیت است، ارتش همواره توجه به موضوع مورد اشاره را در برنامه کاری خود قرار داده تا از طریق رسانه‌ها، فضای مجازی، فیلم، کتاب و... به بیان رویداد‌های دفاع مقدس بپردازد.

دریادار سیاری اضافه کرد: نسل جوان قدرت تشخیص بالایی دارد؛ به همین خاطر می‌تواند آن‌هایی که با صداقت سخن می‌گویند و آنچه بوده را به درستی منتقل می‌کنند را خوب تشخیص دهد؛ بر این اساس باید تلاش شود آنچه بوده و واقعیت داشته و اتفاق افتاده را با زبان قابل فهم و با استفاده از ابزار هنر و رسانه بیان کرد.


منبع : defapress.ir