تاریخ : 1401,چهارشنبه 09 آذر17:40
کد خبر : 95832 - سرویس خبری : اخبار

همدان میزبان ۴ شهید گمنام می‌شودمدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان از تدفین چهار شهید گمنام در استان همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) خبر داد.

همدان میزبان ۴ شهید گمنام می‌شود

 سردار مهدی ظفری صبح امروز در جلسه ستاد تشییع و تدفین پیکرهای مطهر شهدای گمنام استان از تشییع پیکر چهار شهید گمنام در چهار نقطه از استان خبر داد و افزود: اداره کل آموزش و پرورش استان همدان، دانشگاه فرهنگیان، کوی خضر در شهرستان همدان و شهرستان رزن نقاطی هستند که شهدا در آن تدفین خواهند شد.

وی با بیان اینکه این شهدا همزمان با سراسر کشور در سالگرد شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در همدان تشییع می‌شوند، تصریح کرد: پنجم دی، همزمان با نماز مغرب و عشا، مراسم وداع با شهدا در حسینیه امام(ره) برگزار و مراسم تشییع پیکر شهدا ساعت ۸ صبح روز ششم دی همزمان با سالگرد شهادت حضرت زهرا(س) در میدان امام خمینی(ره) همدان برگزار خواهد شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه شهدا برای تدفین به مکان‌های پیش‌بینی شده انتقال داده می‌شوند گفت: برگزاری مراسم شهدا برکات بسیاری دارد و آثار آن در جامعه نیز محسوس است.

وی از تشکیل ۶ ستاد ذیل تشییع پیکر مطهر شهدا خبر داد و آنها را شامل کمیته فرهنگی و تبلیغات،  انتظامی و امنیتی، اجرایی، پشتیبانی، اطلاع‌رسانی و کمیته استقبال دانست و گفت: با توجه به اینکه مستندسازی و تهیه فیلم از حضور شهدا در سطح استان بسیار اهمیت دارد، صدا و سیما در این زمینه باید اقدامات شاخصی انجام دهد.

ظفری گفت: بعد از تدفین شهدا، ساخت یادمان‌ها نیز اهمیت زیادی دارد که باید طرح‌ها برای تایید در اسرع وقت به کمیته فنی استانداری ارسال شود.