تاریخ : 1401,پنجشنبه 10 آذر13:41
کد خبر : 95842 - سرویس خبری : اخبار

بیانیه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به مناسبت روز پرستاربنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به مناسبت روز پرستار بیانیه داد.

بیانیه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به مناسبت روز پرستار

 بنیاد حفظ آثار و نشرارزش‌های دفاع مقدس در بیانیه ای با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار،این روز خجسته را به مجاهدان جبهه سلامت، پرستاران صبور، ایثارگر و قهرمان تبریک گفت.

 در ابتدای این بیانیه آمده است: ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س)، پیام‌آور قیام خونین کربلا و حماسه عاشورای حسینی(ع)، اسوه صبر و بردباری که پرچم نهضت پرفروغ عاشورا را برای بشریت و احرار عالم به یادگار گذاشت؛ نهضتی عظیم، معجزه گون و آسمانی که اگر نبود علم علوی و خطبه‌های آتشین و غرّای حیدری او،  کربلا در کربلا می‌ماند.
این بیانیه می‌افزاید: زادروز گرامی ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) اسوه صبر و بردباری که در کشور عزیزمان به عنوان روز پرستار نامگذاری شده است، فرصت مناسبی است که به نقش بی بدیل پرستاران در نظام سلامت کشور پرداخته و از ایشان تجلیل شود.

در این بیانیه با تقدیر از اقدامات ارزشمند پرستاران در شرایط عادی کشور و با اشاره به حضور آنان در حماسه جنگ تحمیلی هشت ساله استکبار جهانی آمده است: در سال‌های اخیر به دنبال شیوع ویروس کرونا، صحنه دیگری از ایثار و فداکاری برای مدافعان سلامت ایجاد شد و الحق که در این عرصه شاهد عملکرد جهادگونه و عالمانه پرستاران در کنار سایر کارکنان سلامت بودیم و  برگ زرینی به صفحات پرافتخار  تاریخ پرستاری کشورمان افزوده شد.

در پایان این بیانیه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پرستار در دوران هشت سال دفاع مقدس و نیز شهدای سلامت به ویژه پرستاران شهید دوران شیوع ویروس کرونا، از تلاش‌های خالصانه و عارفانه جامعه پرستاری در همه عرصه‌های بهداشتی، درمانی، آموزشی و پژوهشی تقدیر و تاکید شده است: رسیدگی به وضعیت معیشتی پرستاران، توجه به جایگاه اخلاق پرستاری مبتنی بر اندیشه ناب اسلامی و ارتقاء استاندارهای حرفه ای  در این شغل، نقش بسزایی در افزایش کیفی خدمات مراقبتی و درنهایت افزایش رضایت بیماران و جامعه را به دنبال خواهد داشت.

 


منبع : خبرگزاری فارس