تاریخ : 1401,جمعه 18 آذر16:45
کد خبر : 96014 - سرویس خبری : مجلس شورای اسلامی

با انتقاد از تخصیص نیافتن اعتبارات ۷هزار میلیارد تومانی مطرح شد

تذکر و هشدار نماینده مجلس به سازمان برنامه و بودجه


تذکر و هشدار نماینده مجلس به سازمان برنامه و بودجه

سخن‌گوی فراکسیون ایثارگران درخصوص اختصاص کامل اعتبارات ۷هزار میلیارد تومانی دارو و درمان ایثارگران به رئیس سازمان برنامه و بودجه تذکر داد...

فاش نیوز - سخن‌گوی فراکسیون ایثارگران مجلس درخصوص اختصاص کامل اعتبارات 7هزار میلیارد تومانی دارو و درمان ایثارگران به رئیس سازمان برنامه و بودجه تذکر و هشدار داد.

  به گزارش خبرنگار پارلمانی‌ ما، "سیدکاظم موسوی" نماینده ایثارگر مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی اختصاصی با فاش نیوز با اشاره به فداکاری و ایثار ایثارگری خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان در دوران جنگ تحمیلی و بزنگاه‌های حساس کشور از رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص عدم اختصاص کامل اعتبارات هفت هزار میلیارد تومانی برای ایثارگران انتقاد کرد و اظهار داشت: 

  شهدا و خانواده‌های شهدا برای این نظام، کشور و صیانت و مراقبت از نوامیس و مرز و بوم میهن اسلامی، جان و مال خود را فدا کردند. اما هدف آن‌ها این نبود که در مقابل آن، دستمزد و یا امتیازی دریافت کنند و الان هم به‌دنبال آن نیستند و اعتباراتی که برای موضوع دارو و درمان آن‌ها هزینه می‌شود، یک روال قانونی در کشور است.

  عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل ادامه داد: ایثارگران ما با خدا معامله کرده‌اند، اما اگر حق پرستاری یک جانباز که در خانواده خودش تحت پرستاری قرار گرفته و کمک مالی ناچیزی تحت عنوان حق پرستاری به همسر او داده می‌شود، به‌ناگهان قطع یا کم‌تر شود عادلانه نیست؛ درحالی‌که در سال جاری حدود 7 الی 8 هزار میلیارد تومان به موضوع دارو و درمان و حق پرستاری ایثارگران اختصاص‌ داده‌ شده است.
 
  سخن‌گوی فراکسیون ایثارگران مجلس یازدهم که خود از جانبازان شیمیایی دوران دفاع مقدس ست، متذکر شد: سازمان برنامه و بودجه این اعتبارات را در سال 1401 باید به بنیاد شهید پرداخت می‌کرد، اما متأسفانه این کار را انجام نداده و فقط حدود 20 الی 30 درصد از اعتبارات اختصاص‌ داده‌ شده را پرداخت کرده‌ است.
 
  نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی با خطاب قرار دادن رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد وظیفه قانونی آقای میرکاظمی در قبال ایثارگران، تأکید کرد: سازمان برنامه و بودجه باید به تکلیف قانونی خود در قبال ایثارگران به‌خصوص جانبازان عمل کند. من از همین تریبون مجلس به آقای میرکاظمی تذکر می‌دهم و این تذکر جانانه‌ از ناحیه بنده به ایشان است که جامعه ایثارگری کشور را باید مدنظر داشته باشد. فلذا توجه به این خانواده پانصد و سی هزار نفری در کشور وظیفه قانونی و شرعی مجلس، دولت و ایشان است. آیا این درست است که مبلغ کمی که برای دارو و درمان آن‌ها در نظر گرفته شده‌است به ناگاه قطع کنید.
 
 نماینده مردم استان اردبیل در مجلس یازدهم یادآور شد: عدم اختصاص کامل اعتبارات کار درستی نیست و قطع کردن حق پرستاری نیز حرام است، در حالی که مضامین و نصایح مقام معظم رهبری در حوزه ایثارگری این نیست؛ طوری که به‌گونه‌ای دیگر اتفاق بیفتد و آن‌ها در مشکلات قرار بگیرند.
اگرچه متأسفانه در حوزه‌های دیگری غیر از ایثارگران از این‌گونه مشکلات داریم و به طور مثال سازمان برنامه، اختصاص بودجه عمرانی را با تأخیر پرداخت می‌کند و این رفتار و روش خوبی برای اداره کشور نیست و ما نیازمند شفافیت هستیم.
 
 سخن‌گوی فراکسیون ایثارگران در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به حمایت ایثارگران مجلس از وزیر پیشنهادی راه خاطرنشان کرد: اعتقاد بنده بر این است که آقای بذرپاش فرزند شهید است، در دوره‌های مدیریتی و مشاوره‌ای خود ابتکارات خلاقانه‌ای را انجام داده و کارنامه خوبی داشته است.
 
 نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آقای بذرپاش برنامه‌های بسیار خوبی در بخش ریلی، راه،  حمل‌ونقل هوایی و دریایی دارد و با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس به‌تفصیل در مورد اجرای آن‌ها سخن گفته است.
از همه مهم‌تر رئیس‌جمهور آیت‌الله رئیسی از تنها کسی که برای تصدی وزارت راه و شهرسازی دعوت به عمل آورده، آقای بذرپاش بود و ادعای برخی که این پست به آن‌ها پیشنهاد شد ولی آن را نپذیرفته‌اند، دروغ است.
 
گفتنی است نمایندگان ملت با 187 رأی موافق، 64 رأی مخالف و هفت رأی ممتنع از مجموع 263 نفر حاضرین رای موافق به بذرپاش برای تصدی وزارت راه و شهرسازی دادند.
 
* معرفی