تاریخ : 1401,پنجشنبه 15 دي15:25
کد خبر : 96921 - سرویس خبری : مجلس شورای اسلامی

نماینده مجلس خواستار تأمین اعتبارات ورزشی جانبازان شد


نماینده مجلس خواستار تأمین اعتبارات ورزشی جانبازان شد

متأسفانه بعضی از مفاد قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران دارای ضمانت‌های لازم نیست و برخی از دستگاه‌های دولتی...

فاش نیوز - عضو فراکسیون ورزش از پیگیری مجلس برای اختصاص اعتبارات 3000 میلیارد تومانی بودجه 1401 به امر ورزش جانبازان و معلولان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ما، احمد راستینه، نماینده ایثارگر مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی با بیان این موضوع که از ابتدای سال تاکنون فقط 100 میلیارد تومان از اعتبارات سه هزارمیلیاردتومانی به امر ورزش جانبازان و معلولان اختصاص یافته است.

وی در خصوص حمایت مجلس از ورزش جانبازان یادآور شد: در حال‌ حاضر در زمینه اجرایی‌سازی قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مشکلاتی وجود دارد که یکی از آنها بحث حمایت از ورزش جانبازان و معلولان است. ما در همین بودجه سال جاری، در بحث مالیات بر ارزش افزوده، ورزش معلولان و جانبازان را لحاظ کردیم؛ اما تا امروز اعتبارات ردیف بودجه اختصاص یافته شده به این امر تأمین نشده است.

راستینه با ابراز امیدواری از توجه دولت سیزدهم نسبت‌ به جامعه ایثارگران و ورزش جانبازان متذکر شد: اگرچه یک عدد ناچیز برای ورزش جانبازان در بودجه 1401 لحاظ شده‌ است و از 3000 میلیارد تومان 100 میلیارد تومان بیشتر تخصیص داده نشده است. در حال حاضر نیز در حال پیگیری برای تخصیص اعتبارات کامل برای این ردیف هستیم تا بلکه قدمی از سوی مجلس در بحث ورزش جانبازان برداشته شده باشد.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس یازدهم در ادامه اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در بحث ایثارگران، اصلاح قانون جامع ایثارگران و اثربخش کردن و بررسی مواد لازم جهت ضمانت‌های اجرایی آن است. متأسفانه بعضی از مفاد قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران دارای ضمانت‌های لازم نیست و برخی از دستگاه‌های دولتی از اجرای آن طفره می‌روند. این موضوع سبب آسیب‌زدن به حقوق جامعه بزرگ ایثارگری کشور شده است.

عضو فراکسیون ورزش مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که در برنامه هفتم توسعه مجلس شورای اسلامی باید به‌ صورت ویژه بر روی آن متمرکز شود، اصلاح برخی از قوانین، اثر بخش‌کردن آنها و توجه به ضمانت‌های لازم در راستای اجرایی کردن این قوانین است. ان‌شاءالله ما به‌عنوان نمایندگان ایثارگر به سهم خود، موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

نماینده ایثارگر مردم استان چهارمحال‌وبختیاری در مجلس شورای اسلامی در خصوص برنامه هفتم توسعه اظهار داشت: در حال حاضر در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بخشی از لایحه برنامه هفتم توسعه کشور را پیگیر می‌کنیم؛ اما به‌ طور رسمی هنوز از دولت چیزی به مجلس اعلام نشده است.

راستینه در پاسخ به این سووال که آیا مشکل کمبود قانون است، تأکید کرد: ما کمبود قانون نداریم. اما در بحث ضمانت‌های اجرایی مشکلاتی داریم که بایستی ضمانت‌های ویژه‌ای دیده شود. در حوزه نظارت هم ما فکر می‌کنیم آنجایی‌ که دستگاه‌ها دچار ترک فعل می‌شوند، قبل‌ از این‌که مجلس با این موضوع برخورد کند، وظیفه خود دستگاه اجرایی است که با آن برخورد کند. این شعار آقای رئیسی بود که قبل‌ از این‌که پرونده‌ای تشکیل شود، باید توسط خود دستگاه اجرایی به آن اهتمام شود.

نماینده ایثارگر مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: ما امیدواریم رویه‌ای که آقای رئیس‌جمهور دارد، در کل دستگاه‌های دولتی جاری و ساری گردد.

معرفی