تاریخ : 1401,سه شنبه 20 دي17:27
کد خبر : 97133 - سرویس خبری : مجلس شورای اسلامی

تذکر نمایندگان مجلس به دولت:

در تبدیل وضعیت ایثارگران تسریع کنید


 در تبدیل وضعیت ایثارگران تسریع کنید

بسیاری از نیروهای ایثارگر با سابقه ۲ تا ۱۵ سال چشم انتظار اجرای تبدیل وضعیت هستند...

فاش نیوز - دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکری در صحن علنی خواستار تسریع در اجرای قانون تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، سید کاظم موسوی، سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی در صحن علنی اظهار داشت: وزیر کشور تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و پیمانکاری در ادارات، وزارتخانه ها و شهرداری ها را مدنظر قرار دهد، چرا که امنیت شغلی بسیار مهم است، مجلس انقلابی در این زمینه مصوبه ای داشته است که انتظار می رود مسئولان مربوطه نسبت به اجرای آن اقدام کنند.

نماینده مردم اردبیل و نمین و نیر و سرعین در مجلس یازدهم تصریح کرد: بسیاری از نیروهای ایثارگر با سابقه 2 تا 15 سال چشم انتظار اجرای تبدیل وضعیت هستند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به قانون تبدیل وضعیت اظهار داشت: متاسفانه هیچکدام از تبدیل وضعیت ها تاکنون به درستی انجام نشده است. البته در سیستم نظارتی مجلس این موضوع را پیگیری می کنیم که شرکت مخابرات به تعهدات خود نسبت به بازنشسته ها و شاغلان عمل کند و خلف وعده آن پیگیری شود.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در تذکر شفاهی خطاب به شرکت مخابرات گفت: به بهانه گران کردن آبونمان، خدمات در حوزه مخابرات و همچنین شرکت های مرتبط با آن افزایش یافته و حقوق و مطالبات بحق 60 هزار نیروی بازنشسته آن و حق و حقوق کارکنان و کارگرانی که در شرکت مخابرات مشغول هستند را پرداخت کند.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس یازدهم با اشاره به بودجه 1402 مطرح کرد: در فصل بودجه به سر می بریم، در موضوع افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، صندوق هایی مانند نفت، فولاد و بانک ها هم اکنون باید افزایش را انجام دهیم و هماهنگ با تورم باشد و اتفاقات سال گذشته دیگر رخ ندهد و به افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، فولاد، نفت و بانک ها و دیگر صندوق ها کمکی باشد.

* معرفی