تاریخ : 1401,سه شنبه 11 بهمن12:30
کد خبر : 97751 - سرویس خبری : مجلس شورای اسلامی

عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: از جایگاه ایثارگران در لایحه بودجه راضی هستم


عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: از جایگاه ایثارگران در لایحه بودجه راضی هستم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، خواستار مساعدت نمایندگان مجلس در خصوص مصوبات ایثارگری لایحه بودجه ۱۴۰۲ شد...

فاش نیوز - عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با ابراز خشنودی از جایگاه ایثارگران در لایحه بودجه، خواستار مساعدت نمایندگان مجلس در خصوص مصوبات ایثارگری لایحه بودجه 1402 شد.

  به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، سید کاظم دلخوش اباتری نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی اختصاصی با اشاره به ایثار و فداکاری ایثارگران در دوران دفاع مقدس و حفظ و حراست از جایگاه و ارزش های نظام اسلامی، وظیفه دولت و مجلس را فراهم نمودن بستر مناسب برای مطالبات و حل و فصل مشکلات جامعه ایثارگری عنوان کرد و اظهار داشت: به عنوان عضو کمیسیون رسیدگی کننده به لایحه بودجه 1402 (تلفیق) از جایگاه ایثارگران در بودجه سال آینده راضی هستم اما این امر مساعدت سایر نمایندگان ملت را می طلبد و دولت و مجلس بایستی در این امر کمک کنند.

  نماینده ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه، نقایص و اشکالات بسیاری وجود دارد اما از طرف دیگر نقاط قوت زیادی هم دارد و افزود: ما به عنوان منتخب مردم در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی باید مواد و تبصره های لایحه بودجه سال آینده را پس از دریافت ملاحظات کمیسیون های مختلف، بند به بند و با دقت مورد رسیدگی قراردهیم تا بودجه ای متناسب با امکانات و نیازهای مردم و ایثارگران را در سال 1402 به صحن علنی ارائه دهیم.

  عضو سابق کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در دوره های مختلف، در خصوص نقطه نظرات خود در مورد لایحه بودجه متذکر شد: با وجود مشکلات ناشی از تحریم و کمبود منابع مالی و سایر مسائل داخلی، خوشبختانه دولت سیزدهم در موعد مقرر توانست لایحه بودجه را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند. هر چند که از نظر درآمدی نتوانستند درآمدها را تامین کنند اما از طرف دیگر موضوع فروش نفت به قیمت 85 دلار و نرخ گذاری قیمت ارز به 23 هزار تومان در سال 1402 قابل تحقق نیست و در افزایش بحث حقوق کارمندان، آن چیزی که پیش بینی شده است جوابگوی نیاز آنها نیست.

دلخوش عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی، در پایان با اشاره به پیشنهادات دولت در مورد ایثارگران در لایحه بودجه 1402 تصریح کرد: از جایگاه ایثارگران در لایحه بودجه سال آینده راضی هستم ولی باید با یکدیگر در این مورد کمک کنیم تا این قشر تاثیرگذار در کشور احقاق حق شود.

|| معرفی