تاریخ : 1401,پنجشنبه 04 اسفند14:18
کد خبر : 98314 - سرویس خبری : بدون ویرایش از شما

به وضع داروی ما توجه کنید آقای قاضی زاده!صفر ق - با سلام و دعای خیر و تبریک ماه شعبان و تبریک پیشاپیش اعیاد شعبانیه به همه دست اندر کاران سایت.
 
الان چندین هفته است که این نامه را می خواهیم برای ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران آقای دکتر قاضی زاده هاشمی ارسال کنم ولی موفق نشدم. چنانچه برایتان مقدور است، این نامه برای ایشان ارسال نمایید. سپاسگزارم.

 

                                                                  بسمه تعالی

 

اعضای محترم شورای عالی بیمه سلامت کشور                                            تاریخ  : 01/11/1401

 سلام علیکم

 با احترام اینجانب به عنوان یکی از کسانی که تحت پوشش بیمه پایه سلامت و بیمه تکمیلی دی می باشم، در هنگام دریافت دارو با چند مشکل اساسی روبرو هستیم و این باعث شده است که بیشتر اوقات قید رفتن به پزشک را بزنیم و به صورت آزاد دارو را جهت خود یا مادر پیرم از داروخانه ها تهیه نمایم و این امر بر خلاف بیانات مقام معظم رهبری در مورد بیمه و بیماران می باشد. رهبری فرمودند " «کاری کنید بیمار جز درد و رنج بیماری اش، ناراحتی دیگری ‏نداشته باشد» لذا از شما به عنوان یک هم وطن درخواست تجدیدنظر در قوانین و یا حداقل تبصره نسبت به بیماران ایثارگر تحت پوشش بیمه دی اقدام لازم مبذول فرمایید.

موارد اشکال :

1-     تمام داروهای تقویتی مثل ویتامین های ب کمپلکس، ویتامین سی از لیست دروهای بیمه ای خارج شده اند .

2-     برای بعضی از داروها سقف مصرف در ماه گذاشته شده است. (برای مثال پنتو پرازول سی عدد برای یک ماه ) در صورتی فرد مشکل دار بیشتر اوقات صبح و شب مصرف می کند.

3-    بیشتر داروها با نسخه پزشک متخصص باید باشد. حال آنکه اکثر افراد باز نشسته یا افراد تحت پوشش بیمه گزار اصلی مسن بوده و با بیماری هایی مثل کم خونی، زخم های بستر، مشکلات شدید گوارشی و... درگیر هستند که نیاز آنان را به تزریق داروهایی مثل ویتامین سی خوراکی و یا ویتامین های تزریقی اجتناب ناپذیر است.

4-    معمولا پزشکان محترم و زحمتکش عمومی بنیاد شهید ضمن ویزیت این بیماران نسخه لازم را مینویسد که مشکلات ذکر شده بالا مثل سقف دارو و نسخه پزشک عمومی و... از تحویل دارو توسط داروخانه تحت قرار داد بیمه  خود داری می شود.

5-     اکثر جانبازان شیمیایی از مواردی مثل خارش شدید بدن، جوش های چرکی در اعضای بدن خصوصا سر و صورت، نیاز به داروهای پوستی دارند که تقریبا تمام این داروها آزاد می باشد.

لذا پیشنهاد می گردد برای کاهش آلام بیماران و افرادی که در کنار آنان هستند حداقل در مورد ایثارگران این موارد استثناء شود.

رو نوشت:

--   ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور جناب آقای دکتر قاضی زاده جهت استحضار و پیگیری مشکل و رفع آن از طریق پرداخت هزینه اینگونه افراد تحت پوشش از طریق بیمه تکمیلی دی.

 --     مدیر عامل محترم بیمه دی جهت استحضار و همکاری در راستای پوشش داروهای آزاد و پوستی بیماران ایثارگر از طریق حل مشکل با بنیاد شهید و امور ایثارگران

 

                                                                                   با احترام صفر قاسمی از بوشهر