شناسه خبر : 98514
یکشنبه 14 اسفند 1401 , 09:26
اشتراک گذاری در :
عکس روز

جانبازان بالای ۵۰ درصد مجوز ورود یک دستگاه خودرو را دریافت می‌کنند

فاش نیوز - جانبازان بالای ۵۰ درصد با رعایت قوانین و مقررات و با مجوز وزارت صمت می‌توانند یک دستگاه خودرو وارد کنند.

جانبازان بالای ۵۰ درصد مجوز ورود یک دستگاه خودرو را دریافت می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (شنبه 13 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1402 کل کشور، با بند (و) تبصره (7) ماده واحده این لایحه با 135 رأی موافق، 49 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 218 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند و به این ترتیب وزارت صمت مکلف شد به برخی از جانبازان بالای ۵۰ درصد مجوز واردات یک دستگاه خودرو بدهد.

 بر اساس بند (و) تبصره (7) ماده واحده لایحه بودجه 1402؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران به جانبازان 50 درصد و بالاتر که در سنوات گذشته از تسهیلات ماده (45) قانون جامع ایثارگران استفاده ننموده‌اند، مجوز واردات یک دستگاه خودرو متناسب با وضعیت جانبازی ایثارگر با رعایت قوانین و مقررات ارائه نماید. ‌در‌ خصوص سایر مشمولین ماده (45) قانون مذکور از محل تسهیلات قرض‌الحسنه‌‌ تبصره (16) این قانون برای خرید خودرو داخلی اقدام می‌گردد.

احمد امیرآبادی فراهانی در توضیح پیشنهادی مبنی بر اینکه به جای جانبازان 70 درصد، جانبازان 50 درصد و بالاتر بتوانند یک دستگاه خودرو متناسب با وضعیت جانبازی ایثارگر وارد کنند، گفت: اگرچه در ماده (45) قانون جامع ایثارگران درصد در نظر گرفته شده برای مجوز وارداتی یک دستگاه خودرو برای جانبازان 50 درصد به بالا است اما کمیسیون تلفیق پیشنهاد 70 درصد به بالا را داده است لذا درخواست ما به عنوان فراکسیون ایثارگران مجلس از نمایندگان مجلس یازدهم که کمک‌های بسیاری به جامعه ایثارگران کرده، این است که به قانون اصلی بازگردیم.

وی با بیان اینکه تعداد جانبازان 70 درصد 9 هزار نفر و جانبازان 50 درصد به بالا 20 هزار نفر است، ادامه داد: این در حالی است که به جانبازان 70 درصد یک بار این مجوز داده شده و خودرو وارد کرده‌اند لذا شاید اصلا مشمول این حکم نشوند چرا که در لایحه آمده؛ از تسهیلات ماده 45 قانون جامع استفاده نکرده باشند، بنابراین بهترین کمک به جامعه ایثارگران این است که درصدی بالای 50 درصد نیاوریم تا قانون اصلی رعایت شود ضمن آن که در دولت دهم این اجازه به جانبازان 70 درصدی داده شده است بنابراین بهتر است این بار اتفاق جدیدی بیفتد.

اینستاگرام
می بخشید ان زمان که مجوز گمرگی به جانبازان ۷۰ درصد دادن اکثر انان نتوانستن از این مجوز استفاده کنند چرا چون بجز اندک ۷۰ درصد بقیه بول انرا نداشتن ومجوز خود را به جیب باز هم بولدارها ریختنو ان هم با قیمت ۳میلیون تا ۷ هفت فروختن وبقیه که یکم صبر داشتن بعدا سودش رو بردنالان هم چندین ساله که چشم براه خودرو ماندنو خوب هم شاهدین ماه که چه عرض کنم هر هفته یکی دوتا از این عزیزان به خیل شهدا می بیوندن وهمه فکر می کنند که ۷۰ درصدها خوردن وانها ماندن الا تکلیف خانواده های ان عزیزان چه باید بکنند
این همه دلال
این همه سرمایه دار
این همه مسئولین
این همه رانت
و.....
خودرو را بلعیده اند!!!!!
حال، اگر عموم جانبازان و ایثارگران و رزمندگان...
یک دستگاه خودرو، با پول خودشان وارد کنند، چه اتفاقی می‌افتد؟!
سرمایه داران، پول روی پول میذارند!
بازار دلار و سکه و... اشباح کرده اند.
فقط زورتون به وفا داران نظام و انقلاب و ولایت و رهبری ملت... می‌رسد!!!!!
حاشا...
این کار، نشان می‌دهد که انقلابی ها اقلیت شده اند! و...
ضدانقلاب ها اکثریت شده اند!!!
رجوی
ربع پهلوی
تجزی طلبان
و...
اون ور آب هستند،،، اما نیروهایشان و طرفدارانشان در داخل نفوذ کرده و علنأ دهن کجی می‌کنند!
بحث و نگرانی ما برای خودرو و امثالهم نیست.
بلکه نگرانی ما از سست شدن پایه های نظام است.
(نعره شیر، کلبه چوبی مرا فرو نمی‌ریزد.)
(ترس من از سکوت موریانه هاست!)
...!
غلط کرد اون نمایند ای که گفت قبلا به همه جانبازان خودرو وارداتی تعلق گرفته ، من خودم ۷۰٪ هستم و لی اگه تا بحال خادم مسجد بازار ماشین وارد مرد من هم وارد نموده ام.
این حرف ها همه اش دروغه!!!
سلام. سال۱۳۸۵ یک دستگاه خودروی"روآ" تحویل گرفتم. الآن هرخودرو روا مدل۱۳۸۵ را نگاه کنید، باورکنید بیشتر از قیمت آن زمان خودرو خرجش شده و دیگه قابل استفاده نیست. چه خوبه که مقنن و مسئولان مربوطه یک مقدار نظریه کارشناسی داشته باشند و درک کنند که اگر جانباز جهت تردد نیازبه خودرودارد یا خودرو بهتری درنظربگیرند یا اگر ارزانترین و بی کیفیت ترین خودرو را به جانباز می دهند فکر کنند که زمان اسقاط خودرو فرا رسیده است.
ای کاش مین منوتکه تکه میکرد ای کاش شهید میشدم نه جانباز راحت میشدم
الان جانبازی که زیر ۵۰درصد باید بره بمیره؟!
آخه این چه بساطی هر وقت هر تصمیمی قانونی میخاد اجرا بشه میگن جانباز باید ۵۰درصد به بالا باشه!
زیر پنجاهی ها جانباز نیستند؟
خوانواده ندارند؟ مشکل ندارند؟
اقا محض امام رضاع
دست بداری از فله ی کردن ایثارگران!
دشمن شاد میشیما!!!
لطفا" تجدید نظر تصمیم درست اجرای درست
توقع نداریم با این طرح پنجاه به بالا عدم نارضایتی و کدورت بین ایثارگران در جامعه کلان ایثارگری ایجاد بشه
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi