شناسه خبر : 98853
یکشنبه 28 اسفند 1401 , 10:18
اشتراک گذاری در :
عکس روز

«‌یک سین از هفت سین» به هفت یادمان دفاع مقدس رسید

فاش نیوز - نمایش خیابانی «‌یک سین از هفت سین» به نویسندگی و کارگردانی مهرالسادات زاهد کاری از هنرمندان استان لرستان پس از اجرای درخشان در یادمان‌های فتح‌المبین، اروند، شلمچه، هویزه، دهلاویه فتح‌المبین به یادمان اروند آبادان رسید. .

 

به گزارش دفاع‌پرس، اجرای نمایش خیابانی «‌یک سین از هفت سین» در قالب پنجمین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور پس از یادمان‌های شهدای هویزه، دهلاویه و شلمچه به نهرخین رسید. پنجمین همایش ملی تئاتر خیابانیِ راهیان نور که از ۲۰ اسفند در یادمان فتح‌المبین شروع به کار کرد با اجراهای هنرمندان برتر و منتخب در یادمان‌ها ادامه دارد. نمایش خیابانی «‌یک سین از هفت سین» به نویسندگی و کارگردانی مهرالسادات زاهدکاری از هنرمندان استان لرستان پس از اجرای درخشان در یادمان‌های فتح‌المبین، اروند، شلمچه، هویزه، دهلاویه فتح‌المبین، به یادمان اروند آبادان رسید و با استقبال کم‌نظیر زائرین راهیان نور مواجه شد.

اجرای هنرمندانه این نمایش در یادمان اروند در حضور کاروان‌های استانهای سمنان، آذربایجان شرقی و هرمزگان حکایت فراق و از جان گذشتگی رزمندگان ایثارگر بود که بازتاب گسترده ایی در میان مخاطبان داشت. نمایش خیابانی «‌یک سین از هفت سین» به کارگردان مهرالسادات زاهد با بازی؛ نوشین معظمی گودرزی و سید حسام الدین شریعتمداری است.
 
«‌یک سین از هفت سین» به هفت یادمان دفاع مقدس رسید
 
سایر عوامل این گروه اجرایی؛
موسیقی؛ علی الیاسی، دستیار صحنه، هلیا کلهر مشاور کارگردان: حسین شریعتمداری مشی صحنه: ایمان سیاح و عکاس گروه مهوین کلهر است. در خلاصه نمایش آمده؛ داستان زندگی یک رزمنده از جنگ است که هر سال ایام عید و لحظه سال تحویل به جنوب کشور و راهیان نور می‌آید. همسرش او را از این کار ممانعت می‌کند و این‌بار با او به جنوب کشور می‌آید. بحث آنها در بین تماشاگران بالا می‌گیرد و مردم دورشان جمع می‌شوند. مرد دلایل آمدنش به جنوب را برای همسرش و مردمان حاضر باز گو می‌کند. او دلایلی می آورد که همه را قانع خود می‌کند. گروه‌های منتخب حضور در پنجمین همایش ملی تئاتر خیابانی رهیان نور از استان‌های اصفهان، همدان، آذربایجان غربی، لرستان، تهران، فارس، ایلام، کردستان و خوزستان هستند که تاکنون اغلب گروه‌های نمایشی در مناطق عملیاتی به اجرای برنامه پرداختند و با استقبال عموم تماشاگران و مدیران یادمان‌ها روبه برو شدند.
 
«‌یک سین از هفت سین» به هفت یادمان دفاع مقدس رسید

دراین دوره ۱۴ گروه نمایشی در یادمان‌های هویزه، دهلاویه، فتح المبین، شلمچه، یادمان اروند، نهر خین و موزه‌ی دفاع مقدس خرمشهر آثارِ نمایشی خود را اجرا خواهند کرد. پنجمین همایش ملی «تئاتر خیابانیِ راهیان نور» بعنوان رویداد هنری و محوری راهیان نور با دبیریِ مصطفی بوعذار، هنرمندِ شناخته شده خوزستانی برگزار می‌شود. این همایش با حمایت ومشارکت ستاد مرکزی راهیان نور، معاونت امور هنری وزارت ارشاد، اداره کل هنرهای نمایشی، ستاد کنگره ملی شهدای خوزستان، استانداری خوزستان، انجمن هنرهای نمایشی کشور، سپاه حضرت ولیعصر (عج)و اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خوزستان از ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ تا ۲ فروردین ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.
اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi