شناسه خبر : 98808
شنبه 27 اسفند 1401 , 10:44
اشتراک گذاری در :
عکس روز

وزیر صمت خبر داد

سه برابر شدن تولید در دولت سیزدهم نسبت به ۸ سال قبل

فاش نیوز - وزیر صمت وضعیت تولید در دولت سیزدهم را نسبت به دولت یازدهم و دوازدهم بیش از سه‌برابر میانگین اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، رضا فاطمی‌امین در حاشیه جلسه دیروز هیئت دولت با اشاره به برخی شاخص‌های رشد در سه حوزه تولید، دانش بنیان و اشتغال اظهار کرد: در ۹ ماه اول امسال بخش صنعت هشت درصد رشد داشته است که افزایش تولید قابل‌توجهی نسبت به سال پیش را نشان می‌دهد. در بخش معدن رشد اقتصادی ۹ ماه اول امسال دو و 9 دهم درصد بود.
وی افزود: تولید در دولت سیزدهم بیش از سه‌برابر میانگین دولت یازدهم و دوازدهم بوده است. اشتغال گروه صنایع به بیش از هشت میلیون و سیصد هزار نفر رسید و در پاییز امسال بیش از ۲۸ درصد افزایش سرمایه‌گذاری داشته‌ایم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: در حوزه دانش‌بنیان‌ها توافقات خوبی داشتیم؛ بیش از ۳۴ هزار قطعه در صنایع سنگین برای ساخت داخل در شرکت‌های دانش‌بنیان عرضه شده است و ما ۲۹ شراکت را برای ساخت محصولات مورد نیاز کشور آغاز کرده‌ایم.
رشد اقتصادی فزاینده در 1401
گفتنی است بر اساس جدیدترین آمارهای بانک مرکزی، رشد اقتصادی پاییز امسال که به پنج و سه دهم درصد رسیده است.
به گفته پیمان قربانی، معاون اقتصادی بانک مرکزی، اقتصاد کشور در پاییز امسال به قیمت سال پایه 1395 بالغ بر پنج و سه دهم درصد رشد داشته است و بدون نفت چهار و نیم درصد رشد را شاهد بودیم. در سال جاری نیز در فصل اول رشد اقتصادی دو و دو دهم درصد، فصل دوم سه و 6 دهم درصد و فصل سوم پنج و سه دهم درصد بوده است که نشان دهنده رشد فزاینده در سال جاری است.
وی افزود: در بخش‌های مختلف اقتصادی، گروه کشاورزی یک و یک دهم درصد، نفت 15 و چهار دهم درصد، صنایع و معادن هشت و 9 دهم درصد، بخش صنعت 11 و 6 دهم درصد و بخش خدمات 3/3 درصد رشد داشته است. در 9 ماهه امسال نیز رشد اقتصادی سه و هفت دهم درصد (با نفت) و رشد اقتصادی 3/3 درصد بدون نفت را شاهد بودیم.
اینستاگرام
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
تبلیغ کانال فاش در ایتابنر بیمه دیفتح‌الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمشاوره و مشاوره تغذیه ویژه ایثارگرانسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیانتشارات حدیث قلماساسنامه انجمن جانبازان نخاعیlogo-samandehi