شناسه خبر : 77320
جمعه 07 شهريور 1399 , 16:43
اشتراک گذاری در :
عکس روز

مأمور فداکار کلانتری قلهک شهید شد

قصه ایثار و جوانمردی و فداکاری مأموران پلیس انگار پایانی ندارد؛ چه اینجا در دل پایتخت و چه آنجا کمی دورتر در نقطه صفر مرزی در درگیری با اشرار و تروریست‌ها.

مأمور فداکار کلانتری قلهک شهید شد

قصه ایثار و جوانمردی و فداکاری مأموران پلیس انگار پایانی ندارد؛ چه اینجا در دل پایتخت و چه آنجا کمی دورتر در نقطه صفر مرزی در درگیری با اشرار و تروریست‌ها.

روایت از جان گذشتگی پلیس حرف امروز و دیروز نیست؛ روایت ثانیه‌ها، ساعت‌ها و روزهایی است که می‌آیند و می‌روند.

 و در این بین رشادت مأموران پلیس پیشگیری پایتخت؛ قصه انسانیت آدم هایی است که روز و شب نشناخته و برای تأمین امنیت و آرامش و آسایش مردم از هیچ تلاش و ایثاری فروگذار نیستند؛ چه در درگیری با اراذل و اوباش و سارقان و زورگیران چه نجات جان متشاکی! 

شهید چهارشنبه سوری; شهید جوان دلاور

ستوان دوم هادی جوان‌دلاور به شهید چهارشنبه سوری شناخته می شود چراکه با گزارشی در شب چهارشنبه سوری مبنی بر ایجاد مزاحمت توسط چند فرد شرور در اتوبان نواب به محل اعزام شده و با اصابت نارنجکی که اراذل به سمتش پرت می کنند به شهادت می رسد.

شهید جوان دلاور بعد از گزارش مردم به محل اعلامی می رود و شروع به صحبت و تذکر به افراد می شود اما در این بین یکی از اراذل با پرتاب نارنجک دستی به سمتش، وی را از ناحیه سر مصدوم کرده و متواری می‌شود.

اگر چه ضارب بعد از 48 ساعت بازداشت می‌شود اما ستوان دوم جوان دلاور بعد از 2ماه که در کما بود به شهادت می‌رسد.

 شهدای پاسداران تهران

 یا شهدای دراویش را یادتان است،‌ دراویش گنابادی را می گویم ;همان‌هایی که در دل گران‌ترین خیابان پایتخت مغز سه جوان 20 ساله را کف آسفالت خیابان پخش کردند.

شهید «رضا امامی»، «محمدعلی بایرامی» و «رضا مرادی علمدار» ماموران پلیس تهران در آشوبی که توسط دراویش گنابادی در منطقه پاسداران تهران به وقوع پیوست توسط اتوبوس دیوانه زیر گرفته و به شهادت می رسند.

 شهادت مامور پلیس در عملیات تعقیب و گریز سارقان

 همین چند وقت پیش استوار دوم میلاد خسروی از مأموران کلانتری 134 شهرک قدس در عملیات تعقیب و گریز سارقان منزل با اصابت گلوله به شهادت رسید.

شهید خسروی؛ 26 ساله، مجرد و تک فرزند خانواده بود، این شهید شجاع، انقلابی و فداکار نقش زیادی در تأمین امنیت شهروندان و پیشگیری از وقوع جرائم و همچنین دستگیری سارقان در محدوده استحفاظی خود داشت.

 شهادت مامور گروه ضربت پلیس پیشگیری

درست یک هفته پیش هم  حامد ضابط از مأموران گروهان ضربت سرکلانتری چهارم به شهادت رسید. 

وی در قالب گشت موتوری ضربت سرکلانتری چهارم پلیس پیشگیری پایتخت به یک دستگاه خودروی پراید مشکوک و به آن دستور ایست می دهد که راننده پراید بی توجه به دستور مأموران پلیس از محل متواری می شود.

در ادامه تعقیب و گریز صورت گرفته راننده پراید که پشت چراغ قرمز گیر کرده بود و راه فرار نداشت در اقدامی به صورت دنده عقب به  سمت موتور سیکلت حرکت کرده و راکب و سرنشین موتور سیکلت را زیر گرفت  که در پی این حادثه راکب و سرنشین موتور سیکلت  (گروهبان یکم حامد ضابط و ستوان یکم محسن حسینی ) مصدوم و به بیمارستان اعزام شدند.

در این حادثه گروهبان یکم حامد ضابط به شهادت رسیده و ستوان یکم محسن حسینی در بیمارستان تحت درمان است.

گفتنی است راننده پراید که دارای سوابق متعدد ارتکاب سرقت است توسط گروه ضربت سرکلانتری چهارم دستگیر شده و تحقیقات ادامه دارد.

 مأمور کلانتری قلهک آسمانی شد

و حالا این بار در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی باز پلیس پیشگیری پایتخت عزادار شده است.

این بار با مأموری که در صحنه ابلاغ حکم جانفشانی کرد و خواست تا مانع از خودسوزی متشاکی شود که در نهایت خود نیز شب گذشته جان به جان آفرین تسلیم کرد.

سردار کیوان ظهیری رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس با اعلام خبر جانفشانی مامور کلانتری قلهک سر صحنه ماموریت برای نجات جان متشاکی اظهار داشت:  یکی از مأموران کلانتری قلهک برای اجرای ابلاغ قضایی و حکم خلع ید به همراه نماینده دادستان و دادورز به آدرس مشخصی در خیابان شریعتی_ یخچال مراجعه می‌کند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: آدرس فوق خانه ای متعلق به یک خانم بود اما همسرشان در آنجا ساکن بودند و خانم طبق قانون حکم خلع ید را از مراجع قضایی گرفته بود.

وی گفت: هنگامی که مامور به همراه نماینده دادگستری به آدرس فوق می روند همسر خانم وانمود می کند همه چیز را پذیرفته و بعد نماینده قانونی دادگستری مشغول تنظیم صورتجلسه می شود که در این حین همسر خانم وارد آشپزخانه شده و یک قوطی وایتکس را که محتوی تینر بود روی خودش ریخته و بعد چوب کبریت را روشن می کند تا خودش را آتش بزند اما خوشبختانه مامور کلانتری که حواسش به آقا بود سریع کبریت روشن را با دست از مرد گرفته  و خاموش کرده و وی را بلند می کند و به راهرو می برد تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کند.

سردار ظهیری ادامه داد: آقایی که روی خودش تینر ریخته بود اظهار می کند که دارد می سوزد; بلافاصله مامور کلانتری وارد آشپزخانه شده و یک پارچ را از  آب  پر کرده و می برد تا روی صورت مرد ریخته تا از شدت سوزش صورتش کم کند غافل از اینکه این مرد در جیبش فندک داشته و با روشن کردن فندک خود را آتش می زند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: مامور جان برکف پلیس وقتی با این صحنه مواجه می‌شود پارچ آب را روی صورت مرد ریخته و دوباره او را بغل کرده و از پله ها پایین می آورد تا وارد حیاط کند و از سوختن بیشتر آن جلوگیری کند غافل از اینکه لباس خودش هم آغشته به تینر شده و شعله ور می شود.

وی افزود: همسایگان, نماینده دادستانی و پسر 22 ساله مرد که در صحنه حضور داشتند با مشاهده این صحنه بلافاصله شیلنگ ‌آب را باز کرده و روی این دو نفر ریخته و آتش را خاموش می کنند.

سردار ظهیری افزود: با حضور عوامل اورژانس و آتش نشانی در نهایت این دو نفر به بیمارستان منتقل می شوند که همسر خانم به علت شدت جراحات وارده جان می سپارد.

سردار ظهیری اعلام کرد: "ستوان دوم پرویز کرمپور" مامور جان برکف کلانتری قلهک در این حادثه از ناحیه صورت, سینه , دست  و ... دچار سوختگی 60 درصدی درجه 3 شده و در بخش آی سیو بیمارستان بستری و تحت درمان قرار گرفت.

رئیس پلیس پیشگیری به فداکاری و از جان گذشتگی مامور کلانتری قلهک اشاره و خاطرنشان کرد: ستوان دوم کرم پور برای حفظ جان متشاکی خود را به خطر انداخت و دچار سوختگی شد.

و حالا شب گذشته خبر آسمانی شدن ستوان پرویز کرمپور مخابره شد;  فردی که از همسر و دو فرزندش گذشت تا جانی را نجات دهد.روحش شاد!

 

 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi